Επιτυχίες αθλητών της ΜΟ.ΛΕ. Τρικαλών

0 815

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε 23 και 24 Ιουνίου έκλεισε η αυλαία του πανελληνίου πρωταθλήματος ENDURO Ελλάδος στα Γρεβενά και ο δεύτερος αγώνας ENDURO βορείου Ελλάδος .

Στον αγώνα του πανελληνίου ο Γιάννης ΤΡΙΓΚΑΣ κατέκτησε την όγδοη σερί νίκη στην κατηγορία Ε2 και κατέκτησε το πρωτάθλημα για το 2018 ,στην κατηγορία enduro GP κατέκτησε την τρίτη θέση .

Στον αγώνα του βορείου Ελλάδος συμμετείχαν για πρώτη φορά δυο νέοι αθλητές του σωματείου μας υποσχόμενοι πολλά για τον μελών στους αγώνες endyro, ο ΑΓΟΡΙΤΣΑΣ Βασίλειος στη κατηγορία Hobby κατέκτησε την δεύτερη θέση και ο δεκαπεντάχρονος αθλητής της λέσχης ο Ιωάννης ΝΤΕΒΕΤΖΗΣ κατέκτησε την πρώτη θέση στη κατηγορία junior sprint σημειώνοντας χρόνους που θα μπορούσαν να τον εντάξουν στους είκοσι καλύτερους στη γενική κατηγορία.