Εντυπωσίασαν οι αθλητές του Α.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ με 6 μετάλλια στο πανελλήνιο πρωτάθλημα πάλης Κ15

0 698

Το σαββατοκύριακο 9-10 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε στην Λάρισα, το πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Κ15 όπου συμμετείχαν 400 αθλητές από όλη την Ελλάδα και την Δευτέρα 11- Μαρτίου το πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα.

Οι αθλητές του Α.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ εντυπωσίασαν με την παρουσία τους, συμμετέχοντας σε τέσσερις τελικούς, κατακτώντας 6 μετάλλια, 5 στο Κ15 και 1 στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα.

Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Άγγελος Βασδέκης στα 41 κιλά, ο Στέφανος Βασδέκης στα 85 κιλά και η Ελένη Τρέλλη στα 46 κιλά.

Αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Νικόλαος Μότσιος στα 38 κιλά.

Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Αποστόλης Κωτούλας στα 75 κιλά και ο Θωμάς Τρέλλης στα 97 κιλά, στο σχολικό πρωτάθλημα

Την 7ή θέση μετά από αξιοπρεπή εμφάνιση κατέλαβαν, ο Ηρακλής Δαλαμάγκας στα 62 κιλά και ο Παναγιώτης Θάνος στα 52 κιλά.

Το Δ.Σ του Α.Σ.Τ εκφράζει τα θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές και τον προπονητή του συλλόγου μας Βασίλειο Μότσιο.