Διαλεχτό – Βυτουμάς 3 – 3

Την ολική ανατροπή έκανε ο Βυτουμάς, ο οποίος αν και έχανε με σκορ 3-0 κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας , με σκορ3-3.

0 529

Την ολική ανατροπή έκανε ο Βυτουμάς, ο οποίος αν και έχανε με σκορ 3-0 κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας , με σκορ3-3. Οι γηπεδούχοι και η ομάδα του Βυτουμά χάρισαν σε αυτούς που παρακολούθησαν των αγώνα ένα εξαιρετικό και χορταστικό παιχνίδι το οποίο τα είχε όλα… Οι  δυο αντίπαλοι προσπάθησαν πολύ, ωστόσο σε μια αναμέτρηση που ήταν μάλλον ακατάλληλη για καρδιακούς, με τις δύο ομάδες να ακροβατούν πάνω σ΄ ένα τεντωμένο σκηνή, για τους μεν φιλοξενούμενους ήταν ένα αποτέλεσμα που τους άφησε ικανοποιημένους, τους δε γηπεδούχους να τα έχουν με τον εαυτό τους, διότι στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού ηταν μπροστά στο σκορ με 3-0.  Ωστόσο πλήρωσαν ακριβά τα λάθη που έκαναν, απέναντι σε μια ομάδα η οποία έδειξε για ακόμη μια φορά ότι αξίζει σεβασμού

Το φιλμ του αγώνα

Το Διαλεχτό  μόλις στο 1ο’ λεπτό και μετά από λάθος του τερματοφύλακα προηγήθηκε με 1 – 0. Η συνέχεια ανήκει στην ομάδα του Βυτουμά. Ο Λίτος  σούταρε από πλεονεκτική θέση πάνω στον τερματοφύλακα. Στο επόμενο λεπτό ο Στεφόπουλος  με σουτ μέσα από την περιοχή δεν μπόρεσε να παραβιάσει την εστία του τερματοφύλακα καθώς απομάκρυνε λίγο πριν την γραμμή του τέρματος ποδοσφαιριστής του Διαλεχτού.

29΄ πάσα του Σιούτα στο Λίτο, αυτός απέναντι στο τέρμα δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα  που  έδιωξε  σε κόρνερ.
40’ σουτ από  40 μέτρα του Μανώλη η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή της δεν βρέθηκε παίχτης του Βυτουμά να την στείλει στα δίχτυα

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως το πρώτο αυτή τη φορά με τους φιλοξενούμενους να απειλούν όταν ο Ντούλας σούταρε η μπάλα μόλις άουτ. Και ενώ ο Βυτουμάς έλεγχε πλήρως το παιχνίδι,  στο 10 λεπτό το Διαλεχτό σε μια αντεπίθεση κατάφερε να σημείωση και τρίτο γκολ μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών ο Βυτουμας κατάφερε να σημειώσει το πρώτο Γκολ με ωραία κεφαλιά του Στεφόπουλου μέσα από την περιοχή.

Πέντε λεπτά αργότερα η ομάδα του Διαλεχτού έμεινε με 10 παίκτες καθώς παίχτης της, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 34ο λεπτό ο Βυτουμάς κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Μανώλη. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Στεφόπουλος κάνοντας το 3 – 2 εξαργυρώνοντας  με το καλύτερο τρόπο την υπεροχή της ομάδας του Βυτουμά.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Βυτουμας  και με αριθμητικό πλεονέκτημα κυνήγησε την ισοφάριση. Τελικά τα κατάφερε στο 89’ με ωραία κεφαλιά του Βαγγέλη Γιάννη.

vytoumas_SAM_0461

Χρήστος Κουτσόπουλος και Νίκος Στεφόπουλος

vytoumas_SAM_0465

vytoumas_SAM_0474

Η επιστροφή του Killer ( !!! ). Ο Νίκος Στεφόπουλος μετά από τον περυσινό τραυματισμό του επέστρεψε και πάλι στα γήπεδα με την ομάδα του Βυτουμά. Τα δυο γκολ δικαιώνουν τον τίτλο του killer και συνεχίζει… Στην φωτιογραφία ο Νίκος Στεφόπουλος ( αριστερά ) με τον Βασίλη Ναστογιάννη.