«Μαύρο» ξεκίνημα για Σαρακίνα, Κρύα Βρύση, Άρη Περιστέρας και Βράχο Καστρακίου

Το χειρότερο ξεκίνημα κάνανε σήμερα οι ομάδες της Καλαμπάκας που αγωνίζονται στην Α’ Ερασιτεχνική κατηγορία, εκτός των Μετεώρων …που είχαν το ρεπό τους!

0 410

Η Κρύα Βρύση στο Ρίζωμα γνώρισε την ήττα από τους Παραληθαίους με σκορ 3 – 0. Η τοπική ομάδα προηγήθηκε στο 2ο λεπτό του αγώνα και στο υπόλοιπο παιχνίδι δεν άφησε περιθώρια για κάτι καλύτερο για την τοπική μας ομάδα.

Ο Άρης Περιστέρας στο γήπεδο της ΑΕΤ στο Κηπάκι γνώρισε βαριά ήττα με 7 – 2. Τα γκολ του Άρη πέτυχαν οι Μπαμπατσιάς και Πινιάρας.

Η Σαρακίνα και αυτή ηττήθηκε με 3 – 0 από την Φήκη στο γήπεδο της Φήκης.

Ο Βράχος Καστρακίου στο γήπεδό του γνώρισε την ήττα από την ομάδα της Φαρκαδόνας με 1 – 2. Ο Βράχος αρχικά είχε καλές στιγμές αλλά στην συνέχεια η απόδοση της Φαρκαδόνας ανέβηκε και οι δυο ομάδες να διεκδικούν με ίσες ευκαιρίες το παιχνίδι. Στο σκορ προηγήθηκε η Φαρκαδόνα με τον Τζίρμπη στο 42′ ενώ στο 2ο ημίχρονο ο Πάνος Γιάννης ισοφάρισε σε 1 – 1.
ΣΤο 76 η Φαρκαδόνα απάντησε και πάλι με γκολ του Χατζηνικόλα κάνοντας το 1 – 2.