Α.Σ Μετέωρα – Ένωση Σπερχειάδας/Μακρακώμης 0 – 1

Ένα ακόμη άσχημο αποτέλεσμα είχαν τα Μετέωρα το απόγευμα της Κυριακής μέσα στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμπάκας “Βασίλης Καρακίτσιος”.

0 470

Ένα ακόμη άσχημο αποτέλεσμα είχαν τα Μετέωρα το απόγευμα της Κυριακής μέσα στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμπάκας “Βασίλης Καρακίτσιος”. Η ομάδα της Καλαμπάκας ηττήθηκε με 0 – 1 μετά από αυτογκόλ στο πρώτο ημίχρονο. Έτσι η Σπερχιάδα/Μακρακώμη “τσίμπησε” τους τρεις βαθμούς της νίκης. Η ομάδα των Μετεώρων μπήκε καλά στο δεύτερο ημίχρονο με καλές επιθέσεις αρχικά αλλά δεν κατάφερε το επιθυμητό αποτέλεσμα στη συνέχεια. Στην τελευταία φάση του παιχνιδιού μετά από χτύπημα κόρνερ η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα των των φιλοξενουμένων αλλά το γκολ ακυρώθηκε. Έτσι το 0 – 1 ήταν το τελικό σκορ του παιχνιδιού με την απογοήτευση στα βλέμματα των ανθρώπων – φιλάθλων των Μετεώρων…