Απώλειες βαθμών για Σαρακίνα και Κρύα Βρύση – Νίκες για Α.Σ Μετέωρα και Βράχο Καστρακίου

Σήμερα το μεσημέρι στις 15:30  έγιναν τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής της Α Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

0 309

Ο Άρης Περιστέρας συνεχίζει τις εκπλήξεις και φαίνεται πως με την πάροδο των αγωνιστικών στο πρωτάθλημα κάνει όλο και καλύτερες εμφανίσεις. Στο σημερινό παιχνίδι με την Φήκη παρόλο που έχανε με 0 – 2 έφερε το παιχνίδι στα ίσα και οι δυο ομάδες πήραν από ένα βαθμό με το παιχνίδι να τελειώνει 2 – 2. Τα γκολ του Άρη πέτυχε ο Μπαμπατσιάς.

Η Σαρακίνα έχασε στο σημερινό παιχνίδι παρά το 1 – 0 που είχε στο 1ο ημίχρονο. Τα Αμπελάκια στο 2ο ημίχρονο πέρασαν στην αντεπίθεση και έκαναν το τελικό 1 – 3.

Η ομάδα των Μετεώρων στα Καλύβια κέρδισε με 0 – 3 μετά από γκολ των Κεραμά, Ράππα και Ντούβλη.

Ο Βράχος Καστρακίου είχε μια νικηφόρα έξοδο στο σημερινό του παιχνίδι με τον Πορταϊκό στην Πύλη. Ο Λευτέρης Μπαούτης πέτυχε το μοναδικό και νικηφόρο τέρμα του αγώνα και η ομάδα του Βράχου πήρε τους βαθμούς της νίκης.

Η Κρύα Βρύση γνώρισε μια ακόμη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα χάνοντας πολύτιμους βαθμούς. Στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Διάβας ηττήθηκε με 1 – 4 από την ΑΕΤ. Το γκολ της Κρύας Βρύσης πέτυχε ο Αβραμόπουλος.