Ακατάλληλο για καρδιακούς το παιχνίδι Α.Σ Μετέωρα – Σπουδαία ισοπαλία για Άρη – Πορταϊκός – Τα αποτελέσματα

Σήμερα το μεσημέρι στις 15:30 έγιναν τα παιχνίδια της Α Ερασιτενικής κατηγορίας.

0 350

Η ομάδα των Μετεώρων βρέθηκε να χάνει με σκορ 0 – 2 στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, χάνοντας μια σειρά από πολλές ευκαιρίες και πέναλτι. Όμως τα πράγματα γύρισαν στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα όπου ο Αγγελάκης πέτυχε δυο γκολ και ένα ο Κουβελάς με το παιχνίδι να τελειώνει 3 – 2 υπέρ των Μετεώρων.

Στο Καστράκι ο Βράχος Καστρακίου υποδέχθηκε την Σαρακίνα την οποία κέρδισε με 1 – 0. Το παιχνίδι είχε πολλές καλές φάσεις και οι δυο ομάδες έπαιξαν πάρα πολύ καλό ποδόσφαιρο. Το παιχνίδι έληξε υπέρ του Βράχου με 1 – 0 μετά από γκολ του Γ. Σίμου.

Η Κρύα Βρύση στο γήπεδο της Αγ. Μονής ηττήθηκε από τα Αμπελάκια με 2 – 0.

Ο Άρης Περιστέρας στο γήπεδο της Μπαλκούρας απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας καθώς το παιχνίδι με την Δήμητρα έληξε 2 – 2. Ο Άρης προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Γιάννη Λιατσικούρα ενώ το τελικό 2 – 2 έγινε με γκολ του Χρ. Νικολάου.