Αγιοφυλλικός – Βυτουμάς 2 – 1

Το Σάββατο που μας πέρασε τελείωσαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των ποδοσφαιριστών που αγωνίζονταν στον πρώτο όμιλο για το πρωτάθλημα τις Β1 ΕΠΣ Τρικάλων.

0 322

Το Σάββατο που μας πέρασε τελείωσαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των ποδοσφαιριστών που αγωνίζονταν στον πρώτο όμιλο για το πρωτάθλημα τις Β1 ΕΠΣ Τρικάλων. Η ομάδα του Αγιοφυλλικού υποδέχτηκε στην έδρα της την ομάδα του Βυτουμά όπου και κέρδισε με σκορ 2-1.

Η ομάδα του Αγιοφύλλου σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρων προσπάθησε να παίξει καλό ποδόσφαιρο και να αποχαιρετίσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τον κόσμο της στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες δεν κατάφεραν να κερδίσουν, παρόλο που στο βʼ μέρος οι επιθετικοί της έχασαν πολλές ευκαιρίες.

Το Αʼ ημίχρονο έληξε με 1-0. Το δεύτερο 25άλεπτο ανήκει στην ομάδα του Βυτουμά που ισοφάρισε το σκορ σε 1-1. Οι παίκτες του Βυτουμά από κει και έπειτα και σε όλη την διάρκεια του Βʼ ημιχρόνου έπαιξαν τους γηπεδούχους σε μισό γήπεδο, με υπομονή, ωστόσο δεν μπόρεσε να μετουσιώσει την καλή της απόδοση και τις πολλές χαμένες ευκαιρίες και μοιραία στο τελευταίο λεπτό δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Έτσι το σφύριγμα της λήξης βρήκε τον Αγιοφυλλικό να φεύγει νικητής με σκορ 2-1. Τα γκολ για το Αγιοφυλλικό πέτυχαν η Πορτίκας Κ. και Ντίνας Σ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ: ΑΓΙΟΦΥΛΛΙΚΟΣ (Γιάννης Κέφος) Τάμπας, Κέφος Σ., Ντίνας Δ.(46΄Μησιάρης)., Νικολάου Α., Σκονδριάννης, Μανώλης, Τρέλλης Γκουλιάφας (72΄Νικολάου Δ.), Πορτίκας, Ντίνας Σ., Γκούμπλιας.

Αγιοφυλλικός - Βυτουμάς 2 - 1