Α’ ΕΠΣΤ – Ισόπαλο το ντέρμπι – 5αρα ο Βράχος – Νίκη για τον Άγιαξ

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι των πρωτοπόρων της Α’ ΕΠΣΤ και δη για το παιχνίδι ΑΣ Μετέωρα – Φλαμούλι. Το παιχνίδι έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Βασιλής Καρακίτσιος και το παρακολούθησαν αρκετοί φίλαθλοι των Μετεώρων.

0 248

Το παιχνίδι είχε καλές στιγμές, με 6 γκολ στο σύνολο ενώ δόθηκαν οι ευκαιρίες και στις δυο πλευρές για κάτι καλύτερο.

Τα Μετέωρα έκαναν την ανατροπή του αγώνα αφού το Φλαμούλι στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε και μέσα σε λίγα λεπτά σημείωσε δυο γκολ. Τα Μετέωρα απάντησαν με ένα γκολ του Γιάννη Ράππα και στο δεύτερο ημίχρονο με δυο γκολ του Νίκου Αγγελάκη. Το Φλαμούλι έκανε το 3 – 3 στις καθυστερήσεις. Άσχημη στιγμή του αγώνα ο τραυματισμός στο χέρι παίχτη του Φλαμουλίου όπου μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Τρικάλων για τις πρώτες βοήθειες.

Ο Βράχος Καστρακίου, με πέντε σφαίρες στη θαλάμη, κέρδισε με το γνωστό πλέον σκορ το Ζάρκο με 5 – 0 και βρίσκεται στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας με την ικανοποίηση των ανθρώπων του Βράχου να είναι εμφανέστατη και δικαιολογημένη αφού ο σκοπός για καλή πορεία επιτυγχάνεται.

Η Κρύα Βρύση δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε από την Δήμητρα/ Απόλλων με 2 – 0

Επιστροφή στις νίκες έκανε ο Άγιαξ Ασπροκκλησιάς αφού κέρδισε την Φαρκαδόνα με 3 – 0 μέσα στην Ασπροκκλησιά.