A1 ΕΠΣΤ – Στην κορυφή τα Μετέωρα – Νίκες για Βράχο Καστρακίου και Κρύα Βρύση

Γεμάτο ήταν το απόγευμα για τους φιλάθλους όλου του νομού σήμερα αφού έγιναν τα παιχνίδια της Α1 Εραστεχνικής Κατηγορίας.

0 469

Γεμάτο ήταν το απόγευμα για τους φιλάθλους όλου του νομού σήμερα αφού έγιναν τα παιχνίδια της Α1 Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.

Οι λάτρεις του ποδοσφαίρου και ειδικά της περιοχής Καλαμπάκας, είχαν λύσεις αφού στην Ασπροκκλησιά ο Άγιαξ έπαιζε με τα Μετέωρα, στην Διάβα η Κρύα Βρύση με την Φήκη και στο Καστράκι ο Βράχος με το Λογγάκι.

Η ομάδα του ΑΣ Μετέωρα αγωνίστηκε με τον Άγιαξ Ασπροκκλησιάς και κέρδισε με 0 – 1 με γκολ του Μπανάσιου στο 85′. Ο παίχτης μετά την επιτυχία να πετύχει το μοναδικό γκολ του αγώνα είχε την ατυχία να τραυματιστεί κατά τους πανηγυρισμούς και να αποχωρήσει με 1 γκολ και 3 ράμματα! Η ομάδα της Ασπροκκλησιάς έχει αυτό το διάστημα αρκετές ελείψεις λόγω τραυματισμών παιχτών αλλά και ότι αρκετοί υπηρετούν την “μαμά πατρίδα”.

Ο Βράχος συνεχίζει να παραμένει “βράχος” και να μας κάνει εκπλήξεις αφού στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει  με 0 – 1 ενώ στο 2ο ημίχρονο έκανε την πλήρη ανατροπή και το γύρισε σε 3 – 1 με γκολ των Βλάχου ( 2 ) και Γιδόπουλου. Σε επικοινωνία που είχαμε με τον πρόεδρο κ. Καρακώστα δήλωσε ικανοποιημένος από την απόδοση των παιχτών και την νίκη την χαρίζει σε όλους τους φιλάθλους και ειδικά στους κ.κ Γιάννη και Άρη Μαγκλάρα που βρίσκονται στην Σουηδία και στον κ. Θανάση Τέγο ( Τσιακνής ) που ζει στην Γερμανία και οι καρδιές τους “χτυπούν” πάντα για τον Βράχο.

Στην Διάβα η Κρύα Βρύση πήρε πολύτιμη νίκη με 2 – 1 από την Φήκη που διαμαρτυρήθηκε έντονα στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων λόγο αποβολής του αρχηγού με δεύτερη κίτρινη. Η ομάδα της Κρύας Βρύσης θα είχε ξεμπερδέψει το παιχνίδι με περισσότερα γκολ εάν στο πρώτο ημίχρονο είχε εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες, όπου πέτυχε και τα δυο γκολ της, τα οποία σημείωσαν οι Ζαρακώτας και Λίτσιος.

as_meteora_IMG_5363

as_meteora_IMG_5367

as_meteora_IMG_5382

as_meteora_IMG_5413

Φίλαθλοι του ΑΣ Μετέωρα παρακολουθούν τον αγώνα στην Ασπροκκλησιά…

as_meteora_IMG_5502

Στους Fan Club BAIMORIDES πήγε εμέσως μετά το γκολ του ο Βλάχος του Βράχου… Η εκτίμηση πάνω απ’ όλα….