Ισόπαλο το ντέρμπι στην Φαρκαδόνα με τον Βράχο Καστρακίου – Νίκη για Άρη Περιστέρας και Κρύα Βρύση

Παραλίγο να κάνει την έκπληξη της 18ης αγωνιστικής ο Βράχος Καστρακίου στο σημερινό παιχνίδι με την Φαρκαδόνα.

0 365

Συγκεκριμένα ο Βράχος Καστρακίου στο σημερινό παιχνίδι με την αήττητη ομάδα της Φαρκαδόνας λίγο έλειψε να κάνει την διαφορά, καθώς προηγήθηκε στο σκορ, στο 55 λεπτό με γκολ του Αλμπάνη και να πάρει τη νίκη. Η Φαρκαδόνα πίεσε και στα τελευταία λεπτά ισοφάρισε κάνοντας το 1 – 1. Η ομάδα του Βράχου Καστρακίου είχε μια “παλικαρίσια” ισοπαλία και άριστη εμφάνιση αν κρίνουμε από τις απουσίες παικτών λόγω τραυματισμών. Η ομάδα του Γιώργου Αλμπάνη συνεχίζει να είναι στην 2η θέση και να μειώνεται η διαφορά από την πρώτη Φαρκαδόνα.

Ωστόσο η Φαρκαδόνα παραμένει αήττητη και μπροστά 5 βαθμούς.

Η Κρύα Βρύση στο γήπεδο της Διάβας υποδέχθηκε τους Παραληθαίους όπου και κέρδισε με 2 – 1.

Ο ΝΑΠΟ Σαρακίνας στο γήπεδο της Σαρακίνας ηττήθηκε με 1 – 2 από την Φήκη.

Ο Άρης Περιστέρας έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση και μέσα στο γήπεδό του κέρδισε με 1 – 0 την ΑΕΤ.