Ο Α.Ο Βυτουμά νικητής του ντέρμπι με τον Πανχασιακό – Συνεχίζει τις νίκες ο Άρης Περιστέρας – Φωτορεπορτάζ

Σήμερα στις 16:30 μ.μ έγιναν τα παιχνίδια της Α1 κατηγορίας του Β΄ομίλου.

0 302

Ο Άγιαξ Ασπροκκλησιάς σήμερα στο εντός έδρας παιχνίδι με την Φήκη, ηττήθηκε με 0 – 3 μετά από γκολ που σημείωσαν οι φιλοξενούμενοι στο 2ο ημίχρονο και μέσα σε διάρκεια 5 λεπτών.

Υπέρ του Βυτουμά έληξε το παιχνίδι στο Γάβρο με τον Πανχασιακό. Τη νίκη στον Βυτουμά έδωσαν οι Στεφόπουλος Νίκος με 2 γκολ που έκανε αισθητή την παρουσία του με το πρώτο του γκολ να αφιερώνεται στην σύζηγό του Κατερίνα, Αδάμος Κώστας 1 και Τάσιος Θεοδόσης 1. Τελικό σκορ του παιχνιδιού 2 – 4.  Πριν το παιχνίδι και οι δυο ομάδες κράτησαν ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Αθανάσιου Κεραμά, πατέρα του ποδοσφαιριστή  Φίλιππου Κεραμά που έφυγε από την ζωή το περασμένο Σάββατο.
Επίσης η νίκη του Α.Ο Βυτουμά, αφιερωμένη στη μνήμη του Θανάση Κεραμά, όπως επισήμαναν οι άνθρωποι της ομάδας.

Ο Άρης Περιστέρας στο σημερινό παιχνίδι με το Γοργογύρι πήρε μια ακόμη νίκη κερδίζοντας με 1 – 2 μετά από γκολ των Γ. Μανώλη και Τάτσιου Κ.