Κύπελλο ΕΠΣΤ – Τα αποτελέσματα των αγώνων της Τρίτης

Στην επόμενη φάση πέρασαν σήμερα μετά από τα θετικά αποτελέσματα που απέσπασαν, ο Άρης Περιστέρας, ο Βράχος Καστρακίου και η Κρύα Βρύση ενώ η άλλη ομάδα της περιοχής μας Άγιαξ Ασπροκκλησιάς δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 1 – 0  από το Αρδάνι.

0 346

Αν και με πολλές απουσίες ο Βράχος Καστρακίου δεν άφησε πολλά περιθώρια στην ομάδα της Φήκης να φύγει νικήτρια από το “San Mames” και έριξε την γνωστή… “πεντάρα”. Τα γκολ πέτυχαν οι: Γιώργος Ζαλαβράς 2, Κώστας Τσικρικάς 2 και Παπαγεωργίου 1. Μάλιστα η νίκη όπως υποστηρίζουν οι Fan οφείλεται στην αλλαγή του Κώστα Τσικρικά ( έκοψε το μούσι ).

Στο γήπεδο της Διάβας η Κρύα Βρύση αντιμετώπισε το Λογγάκι που έδειξε πως ήθελε την νίκη ενώ οι καλές ευκαιρίες της τοπικής μας ομάδας στο πρώτο ημίχρονο – όσο ήταν εκεί το kalabakacity.gr – δεν έγιναν γκολ για να τελειώσει το παιχνίδι στην κανονική διάρκεια. ‘Έτσι στην παράταση η Κρύα Βρύση, ανέβασε ρυθμούς και πριν πάει στα πέναλτι έκανε το 2 – 1. Τα γκολ της Κρύας Βρύσης πέτυχαν οι: Αλμπάνης και Οικονόμου.

Ο Άρης Περιστέρας που βρίσκεται σε καταπληκτική φόρμα πέρασε σαν σίφουνας από Γεννέσι κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 1 – 3. Ο Άρης προηγήθηκε στο 15′ του ημιχρόνου ενώ πριν πάνε στα αποδυτήρια το Γεννέσι απάντησε με το γκολ της ισοφάρισης που έκανε ο Κασιώλας. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης πέτυχε τα άλλα δυο γκολ ( 79′ και 87′ ) και έφυγε νικητής από το Γεννέσι.

Η ομάδα του Γεννεσίου αγωνίζεται στην Α’ Ερασιτεχνική κατηγορία ενώ ο Άρης στην Α1. Τα γκολ του Άρη Περιστέρας πέτυχαν οι Πώχος, Γιάννης Ράτζας με χτύπημα πέναλτι ενώ δεν θα μπούσε να λείψει από την τριάδα ο Κώστας Ντούλας.