Φιλική ήττα των Μετεώρων από τα Τρίκαλα με 3-2

Σε φιλική συνάντηση που έγινε το απόγευμα στο Στάδιο των Τρικάλων ο Α.Ο Τρίκαλα νίκησε τα Μετέωρα με 3-2. Η εμφάνιση της Καλαμπακιώτικης ομάδας στο πρώτο ημίχρονο ήταν μέτρια, ενώ κάπως καλύτερη ήταν στην επανάληψη και ειδικά προς το τέλος του παιχνιδιού.

0 240

Σε φιλική συνάντηση που έγινε το απόγευμα στο Στάδιο των Τρικάλων ο Α.Ο Τρίκαλα νίκησε τα Μετέωρα με 3-2. Η εμφάνιση της Καλαμπακιώτικης ομάδας στο πρώτο ημίχρονο ήταν μέτρια, ενώ κάπως καλύτερη ήταν στην επανάληψη και ειδικά προς το τέλος του παιχνιδιού. Το 1-0 έγινε από τον Μανουσάκη στο 27′ για να κλείσουν τα Τρίκαλα το πρώτο μέρος προπορευόμενα με 2-0 ύστερα από τέρμα του Τελκίνσκι στο 42′. Ο Τεντολούρης στο 65′ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Κάπου εκεί τα Μετέωρα αποφάσισαν να αντιδράσουν και μείωσαν το σκορ με σουτ του Γκαρνάρα στο 69′ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 3-2 στο 75′ με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Κεραμά.

Τα Μετέωρα αγωνίστηκαν με την εξής σύνθεση: Πάπαρης, Αυγέρος, Χαϊταλής, Πράπας, Μητσιάδης, Α. Τσιούκας, Αγγελάκης, Κεραμάς, Φασούλας, Γκαρνάρας, Ε. Τσιούκας.

Έπαιξαν και οι: Κουτλής, Καραΐσκος, Κοντός, Γεωργατζώνας, Μάτος, Γ. Γούλας, Α. Γούλας, Φέκας, Ανδρέου, Σκόνδρας.