Άρης Περιστέρας – Αγιοφυλλικός 6 – 2 σε φιλικό

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν το παιχνίδι που έγινε στη Περιστέρα με την τοπική ομάδα να κερδίζει με 6-2 τον Αγιοφυλλικό. Οι γηπεδούχοι με το καλημέρα επέβαλαν το ρυθμό τους και έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 3ο λεπτό, με σουτ στο δοκάρι.

0 300

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν το παιχνίδι που έγινε στη Περιστέρα με την τοπική ομάδα να κερδίζει με 6-2 τον Αγιοφυλλικό. Οι γηπεδούχοι με το καλημέρα επέβαλαν το ρυθμό τους και έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 3ο λεπτό, με σουτ στο δοκάρι. Πέντε λεπτά αργότερα ο Άρης Περιστέρας έχασε κι άλλη μεγάλη ευκαιρία να μην μπορεί με διπλή προσπάθεια να ανοίξει το σκορ.

Στο 16ο λεπτό σε σέντρα από δεξιά που πραγματοποίησε ποδοσφαιριστής του Άρη η άμυνα του Αγιοφυλλικού αδράνησε και ο επιθετικός του Άρη με πλασέ έκανε το 1-0. Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν στο 24ο λεπτό τα τέρματα τους, όταν οι παίχτες του Άρη «έκρυψαν» την μπάλα και μέσα από την περιοχή με πλασέ γράφουν το 2-0. Από κει και πέρα ήταν ένας μονόλογος για τον Άρη με τον Αγιοφυλλικό να μην μπορεί να αντιδράσει και να δέχεται κι άλλα γκολ όπου των βρήκε στο ημίχρονο να χάνει με το βαρύ 5-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αγιοφυλλικός ανέβηκε προσπάθησε να γίνει ο κυρίαρχος του παιχνιδιού και έχασε σημαντικές ευκαιρίες. Στο 55ο λεπτό ο Αργυρόπουλος σε ωραία πάσα του Ψαρή πλάσαρε τον τερματοφύλακα του Άρη και έκανε το 6-1.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Ψαρής με σουτ από το ύψος τις μεγάλης περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 6-2 .

Τα γκολ για τον Άρη Περιστέρας πέτυχαν οι: Νίκος Γκιάτας (1), Κώστας Τζιώρας (1), Πώχος Βασίλης (1), Μάκης Παπανικολάου (2), και Γιώργος Λιατσικούρας  (1).

Άρης Περιστέρας - Αγιοφυλλικός 6 - 2 σε φιλικό
Αγιοφυλλικός
‘Αρης Περιστέρας
Ο Μιχάλης Βασιλείου ανέλαβε τον δύσκολο ρόλο του Διαιτητή. Ο φακός τον συνέλαβε σε ύποπτη συναλλαγή με τον Γιώργο Λιατσικούρα ( χαριτολογώντας πάντα..). Αριστερά ο Αντώνης Σιούτας και δεξιά ο Νίκος Γκιάτας που πέτυχε το 1 από τα έξι γκολ του αγώνα ενώ είχε άλλες καλές ευκαιρίες με δοκάρι.
Ο Αργυρόπουλος του Αγιοφυλλικού προσπαθεί να κλέψει την μπάλα από παίχτη του Άρη.