Χρυσομηλιά – Άρης Περιστέρας 3 – 1

Μια ακόμη νίκη μετρά η ομάδα της Χρυσομηλιάς καθώς στο παιχνίδι της Κυριακής κέρδισε τον Άρη Περιστέρας με 3 – 1 μέσα στο γήπεδο του Κλεινοβού. Η ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου αν και απειλήθηκε αρκετά από τους παίχτες του Άρη Περιστέρας, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

0 218

Μια ακόμη νίκη μετρά η ομάδα της Χρυσομηλιάς καθώς στο παιχνίδι της Κυριακής κέρδισε τον Άρη Περιστέρας με 3 – 1 μέσα στο γήπεδο του Κλεινοβού. Η ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου αν και απειλήθηκε αρκετά από τους παίχτες του Άρη Περιστέρας, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Από το 33ο λεπτό του αγώνα η ομάδα της Χρυσομηλιάς έπαιζε με 10 παίχτες μετά από αποβολή (κόκκινη) του Μιχάλη Μαντζαφλάρα. Ο Άρης Περιστέρας είχε καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο να ανοίξει το σκορ αλλά οι σωτήριες παρεμβάσεις του Κώστα Αργύρη δεν επέτρεψαν στον Άρη να προηγηθεί. Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης ήρθε από τον Νίκο Στεφόπουλο στα πρώτα λεπτά του 2ου ημιχρόνου ενώ σε μικρό χρονικό διάστημα ο Κώστας Τζιώρας του Άρη κάνει το 1 – 1. Από εκεί και πέρα η Χρυσομηλιά είχε το πάνω χέρι και πέτυχε άλλα δυο γκολ με πρωταγωνιστή τον Νίκο Στεφόπουλο και πάλι. Τελικό σκορ του αγώνα 3 – 1 υπέρ της Χρυσομηλιάς.

Χρυσομηλιά - Άρης Περιστέρας 3 - 1
Η ομάδα του Άρη Περιστέρας
Φάση από το παιχνίδι
Πανηγυρισμοί στο 1ο γκολ του Ν. Στεφόπουλου
Πανηγυρισμοί  και χαρές από τους παίχτες του Άρη Περιστέρας μετά το γκολ του Κ. Τζιώρα
Ο Νίκος Στεφόπουλος έκανε το χατ τρικ στο παιχνίδι με τον ‘Αρη.