ΠΑΣ Ασκληπιός – Πρωτιές Καλαμπακιωτών

0 319

Την Κυριακή 16/3 πραγματοποιήθηκε στη Σαλαμίνα αγώνας open με Πανελλήνια συμμετοχή στην ορεινή ποδηλασία. Ο αγώνας γινόταν σε δύο κατηγορίες : MASTER και Ανδρών και είχε διάρκεια δύο ώρες. Η συμμετοχή ήταν πάνω από 120 αθλητές και ο ανταγωνισμός μεγάλος. Στην κατηγορία MASTER ο Τρικαλινός αθλητής του ΠΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΥ Λαγούδης Παναγιώτης τερμάτισε στην 1η θέση ενώ στους Άνδρες ο Μπαταλογιάννης Χρήστος κατέλαβε την 3η θέση με 1ο τον Σκόρδα του ΛΟΑΣΔΑ.

Η πολύ καλή απόδοση των αθλητών μας (3οι Πανελληνίως) στο Μ.Τ.Β. προβλέπεται να συνεχίζεται και στα κύπελλα Μ.Τ.Β. που θα ξεκινήσουν σε λίγο καιρό στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα. Να θυμίσουμε ότι στο πρωτάθλημα Κεντρικής Ελλάδος οι επιτυχίες του ΑΣΚΛΗΠΙΟΥ άγγιξαν το τέλειο κατακτώντας την 1η και 2η θέση στους Άνδρες – Έφηβους – Μίνι και την 3η θέση στις Γυναίκες.

Επίσης ο ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ αυτό το Σαββατοκύριακο καθώς και ως τις 25/3 θα έχει τρεις αποστολές με Μίνι και Παμπαίδες στο Ballistic Cup στη Θεσσαλονίκη Σάββατο και Κυριακή, Αθήνα Σπάτα Kriterium στους Εφήβους και Κυριακή έως 25/3 στη Πάτρα ο Αγώνας Γύρος Θυσίας στη κατηγορία Ανδρών με τερματισμό στο Μοναστήρι της Αγίας Λαύρας.

Ελπίζουμε σε νέα μετάλλια και διακρίσεις.