Νίκη και σπουδαία εμφάνιση για τα Μετέωρα

Τα Μετέωρα στην εμβόλιμη αγωνιστική που ήταν η 20η του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας νίκησαν με 4-0 το Πετρωτό στο Στάδιο «Βασίλης Καρακίτσιος» της Καλαμπάκας. Τα γκολ σημείωσαν οι Κεραμάς 45′, 72′ πεν., 86′ και Γκαρνάρας 28′.

0 179

Τα γκολ σημείωσαν οι Κεραμάς 45′, 72′ πεν., 86′ και Γκαρνάρας 28′.

Έτσι η ομάδα του Βασίλη Γκούμπλια συνεχίζει να βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας «παρέα» με τη Φαρκαδόνα η οποία την ίδια ώρα νίκησε την ΑΕΤ με 3-0.

Άνετα η Φαρκαδόνα
Εύκολο απόγευμα είχε η ΑΕΦ απέναντι στην ΑΕΤ στο Δημοτικό Στάδιο Φαρκαδόνας. Οι παίκτες του Ηλία Σελιώνη «καθάρισαν» νωρίς το παιχνίδι με δυο γκολ του Αγγελάκη με αποτέλεσμα στη συνέχεια οι προπονητές και των δυο ομάδων να προχωρήσουν σε αλλαγές, δίνοντας χρόνο συμμετοχής και σε άλλους ποδοσφαιριστές.
Μάλιστα για τη Φαρκαδόνα, πήραν λεπτά συμμετοχής οι Μπέλτσιος και Γούλας. Ο τελευταίος έκανε ιδανικό ντεμπούτο καθώς πέτυχε και το πρώτο του γκολ.
Στο 10′ ο Αγγελάκης με σουτ μέσα από την περιοχή, άνοιξε το σκορ ενώ ο ίδιος παίκτης στο 20′ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Μαλάκος για το 2-0. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 74′ ο Γούλας διαμόρφωσε το τελικό 3-0
Φαρκαδόνα: Ηλιόπουλος (46′ Μπέλτσιος), Τσαρούχας (46′ Μπαλάφας), Αναστασιου, Νικούλι, Γούτσιος, Χατζηλιάδης (46′ Γούλας), Λαγόπουλος, Μαλάκος, Τσιώλης, Αγγελάκης, Νίττας.
ΑΕΤ: Λαφαζάνης, Τσιγαρίδας, Νάκος Ι., Μπαμπούρης, Τσουρέλας, Καλεμόπουλος, Μάμαλης, Παπαγεωργίου (46′ Μεσιακάρης), Βλάχος (55′ Στάμος), Πολυζόπουλος, Ντίνος.