Εθνικός Καλαμπάκας – Καλύβια για το κύπελλο

Για το κύπελλο παίξανε σήμερα στο γήπεδο της Σαρακίνας ο Εθνικός Καλαμπάκας με την ομάδα των Καλυβίων. Με το σκορ στο 1 – 1 που έγινε στο πρώτο ημίχρονο, οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στα πέναλτι. Τελικά ο Εθνικός Κέρδισε με 3 – 2 και συνεχίζει στο κύπελλο.

0 345

Για το κύπελλο παίξανε σήμερα στο γήπεδο της Σαρακίνας ο Εθνικός Καλαμπάκας με την ομάδα των Καλυβίων. Με το σκορ στο 1 – 1 που έγινε στο πρώτο ημίχρονο, οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στα πέναλτι.  Τελικά ο Εθνικός Κέρδισε με 3 – 2 και συνεχίζει στο κύπελλο. Τα 3 γκολ των πέναλτι πέτυχαν οι Leandro, Πράπας και Πρεκατές. Ένα δυνατό παιχνίδι με αρκετές φάσεις και χαμένες ευκαιρίες και των δυο ομάδων. Αρκετός και ο κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο της Σαρακίνας, κάτι στο οποίο συνέβαλε και ο καλός καιρός.

μια από τις επιθέσεις του Εθνικού..
Από τις άσχημες στιγμές του αγώνα. Ο τραυματισμός του Νίτα του Εθνικού που την θέση του πήρε ο Leandro..
Εδώ δέχεται τις πρώτες βοήθειες, πλέον εκτός αγωνιστικού χώρου, ένώ το όχημα του κ. Κουρκούτα, φροντιστή του Εθνικού αποδείχθηκε χρήσιμο και αυτή τη φορά…
ο Άγγελος Αλεξίου και ο Γιώργος Παπανικολάου παρακολουθούν με ενδιαφέρον το παιχνίδι..