Α.Ο Διαλεχτού – Α.Ο Δόξα Διάβας 0 – 5

Με το δεξί έκανε ποδαρικό η Δόξα Διάβας στον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος και επανήλθε στις νίκες μετά από 50 μέρες (9-12-2007 , Διάβα – Βασιλική 3-1) . Το ματς δεν αντέχει σε κριτική αφού οι δύο ομάδες είχαν μεγάλη διαφορά δυναμικότητας και οι φιλοξενούμενοι χρειάστηκαν μόνο 20 λεπτά για να τελειώσουν το ματς .

0 549

Με το δεξί έκανε ποδαρικό η Δόξα Διάβας στον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος και επανήλθε στις νίκες μετά από 50 μέρες (9-12-2007 , Διάβα – Βασιλική 3-1) .
Το ματς δεν αντέχει σε κριτική αφού οι δύο ομάδες είχαν μεγάλη διαφορά δυναμικότητας και οι φιλοξενούμενοι χρειάστηκαν μόνο 20 λεπτά για να τελειώσουν το ματς . Έπειτα έσβησαν τις μηχανές και δόθηκε χρόνο συμμετοχής και σε μικρότερους ποδοσφαιριστές .
Στα αξιοσημείωτα του αγώνα είναι ότι ο Νίκος Στεφόπουλος σκόραρε στα 55 δευτερόλεπτα αλλά αυτό δεν αποτελεί ρεκόρ καθώς στο ματς του πρώτου γύρου στη Διάβα , ο Χρήστος Φορτούνης είχε σκοράρει στα 42 δευτερόλεπτα πετυχαίνοντας τότε το πιο γρήγορο γκολ της σαιζόν . Επίσης κάτω από το τέρμα της Δόξας ήταν ο Χρήστος Κόνης (αμυντικός) και ο οποίος τα κατάφερε περίφημα .

Τα γκολ .
1΄ 0-1 : Με κεφαλιά ο Νίκος Στεφόπουλος ανοίγει το σκορ , μόλις 55 δευτερόλεπτα μετά από το εναρκτήριο λάκτισμα .
11΄ 0-2 : Ασίστ του Φορτούνη στον Αβραμόπουλο , ο οποίος με ωραίο αριστερό σουτ πραγματοποιεί το 0-2 .
14΄ 0-3 : Σειρά του αρχηγού της Διάβας , Γιώργου Χολέβα να σκοράρει με κοντινό σουτ γράφοντας το 0-3 16΄ : Ο Μπάμπης Παπάς με έξοχη ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ κάνει το 0-4 .
66΄ : Ο Γιώργος Ι. Κόνης κάνει την επέλαση από δεξιά και δίνει γκολ στο πιάτο στον Φορτούνη που σημειώνει το τελικό 0-5 .