Αρχισε το πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΤ

Ξεκίνησε το απόγευμα του Σαββάτου το πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΤ. Στην κατηγορία μια κοντινή ομάδα της Καλαμπάκας είναι η Μεγάρχη η οποία φέτος έχει ενισχυθεί αρκετά και στο ρόστερ της συμμετέχουν και αρκετοί παίχτες της Καλαμπάκας.

0 334

Ξεκίνησε το απόγευμα του Σαββάτου το πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΤ. Στην κατηγορία μια κοντινή ομάδα της Καλαμπάκας είναι η Μεγάρχη η οποία φέτος έχει ενισχυθεί αρκετά και στο ρόστερ της συμμετέχουν και αρκετοί παίχτες της Καλαμπάκας.  Το πρώτο παιχνίδι με την Φαρκαδόνα μέσα στη Μεγάρχη έδειξε πως η τοπική ομάδα έχει τις δυνατότητες για καλή πορεία στο πρωτάθλημα και να αποτελέσει ένα επικίνδυνο αντίπαλο στις υπόλοιπες. Δυστυχώς όμως κάποια λάθη στέρησαν την νίκη από την Μεγάρχη παρόλο που προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό του αγώνα με γκολ του Νίκου Θωμά. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ισοφάρισε η Φαρκαδόνα ενώ ένα αυτογκόλ έδωσε τους τρεις βαθμούς στην  ομάδα των "Μπλέ" (Φαρκαδόνα). Τελικό σκορ 1 – 2