Αποκλεισμός της Δόξας στον 3ο γύρο του κυπέλλου

Την ήττα γνώρισε η Δόξα Διάβας την Τρίτη , στα πλαίσια του κυπέλλου στο γήπεδο του Πυργετού , χάνοντας από την τοπική ομάδα με σκορ 2-1 . Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν ποδόσφαιρο αξιώσεων αν αναλογιστεί κανείς ότι η ομάδα του Πυργετού αγωνίζεται στην Α Ερασιτεχνική Κατηγορία . Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο και το παιχνίδι εύλογα οδηγήθηκε στην παράταση .

0 225

Την ήττα γνώρισε η Δόξα Διάβας την Τρίτη , στα πλαίσια του κυπέλλου στο γήπεδο του Πυργετού , χάνοντας από την τοπική ομάδα με σκορ 2-1 . Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν ποδόσφαιρο αξιώσεων αν αναλογιστεί κανείς ότι η ομάδα του Πυργετού αγωνίζεται στην Α Ερασιτεχνική Κατηγορία . Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο και το παιχνίδι εύλογα οδηγήθηκε στην παράταση . Εκεί ένα υπέροχο γκολ του Ιακωβάκη έκανε τη διαφορά αν και στο δεύτερο μισό του έξτρα χρόνου οι Διαβήτες πίεσαν αλλά το 2-1 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Τουτούκη . Να σημειωθεί ότι οι παίχτες του Γρηγόρη Ζαρκάδα αγωνίζονταν με παίχτη λιγότερο από το 104’ λόγω τραυματισμού του σκόρερ Καλτσούδα .

Φάσεις – γκολ :

• 31΄ (0-1) : Μετά από κόρνερ του Αναστογιάννη ο Τσακνάκης πιάνει την κεφαλιά , ο Ιακωβάκης αποκρούει και ο επερχόμενος Καλτσούδας με προβολή ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους .
  • 66΄ (1-1) : Ο Ιακωβάκης με πέναλτι φέρνει το ματς στα ίσα . 86΄ : Ο Παπακώστας εξαπολύει κεραυνό τον οποίο εξουδετερώνει ο Καραφύλλας στέλντοντας τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά να καταλήξει σε κόρνερ .
  • 97΄ (2-1) : Ξανά ο Ιακωβάκης με έξοχο σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Καραφύλλα που αυτή τη φορά ήταν αδύνατο να αντιδράσει γράφοντας το τελικό 2-1 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ .

Πυργετός : Ιακωβάκης Γ , Πισκόιας , Παπακώστας , Γιαννάκος , Ζήκος , Μπουλογεώργος , Παπαγιάννης , Πράτας , Μπουκουβάλας , Παπαγεωργίου , Ιακωβάκης Ν .

Διάβα : Καραφύλλας , Μπλούτσος , Μποτίνας , Ζαλαβράς Γ.Β , Λίτσιος (72 Στεφόπουλος Ν) , Αναστογιάννης , Τσακνάκης , Γιάννης , Παπανικολάου (90 Ζαλαβράς Γ.Κ) , Καψάλης (46’ Τσίκαρης) , Καλτσούδας .