Αγιοφυλλικός – Χρυσομηλιά 1 – 1

Ζωντανός στο κυνήγι του τίτλου παρέμεινε ο Αγιοφυλλικός, ο οποίος έστω και με το βαθμό τις ισοπαλίας , κατάφερε να μείνει όρθιος, να σημειώσει ένα  τέρμα και να φύγει από τη δύσκολη έδρα της Χρυσομηλιάς με τον ένα βαθμό στις αποσκευές του. Μέτριο, δυνατό και άτεχνο κατά διαστήματα παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στην Χρυσομηλιά  με την τοπική Δόξα να παραχωρεί ισοπαλία στον Αγιοφυλλικό.

0 314

Στο πρώτο ημίχρονο υπήρχαν ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες με τους γηπεδούχους να απειλούν πρώτοι στο15΄ με τον Ζαχαράκη σε απευθείας φάουλ του οποίου έδιωξε εντυπωσιακά ο Κέφος Σ.(τερματοφύλακας).

Στο 25ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση με τον Καραλή ο οποίος έδωσε τη μπάλα στον Μησιάρη αυτός μέσα από την περιοχή και μόνος του απέναντι στον τερματοφύλακα πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Τρία λεπτά αργότερα δυνατό σουτ από παίχτη της Χρυσομηλιάς  μπλόκαρε ο Κέφος.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε την ίδια εικόνα με το πρώτο, με τις δύο ομάδες να απειλούν ελάχιστες φορές τους δύο τερματοφύλακες. Στο 50΄με ωραίο σουτ από πλάγια δεξιά η Δόξα ανοίγει το σκορ κάνοντας το 1-0 Δεν πρόλαβαν όμως να χαρούν για πολύ γιατί στο επόμενο λεπτό ο Μησιαρης  πήρε το ρόλο, που έχει αναλάβει από την αρχή του Πρωταθλήματος να σκοράρει  και με ωραίο  πλασέ  κράτησε ακέραιες τις  ελπίδες του Αγιοφυλλικού για κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος της Β1 Κατηγορίας. Η τελευταία φάση του αγώνα ήταν για τους γηπεδούχους, έχασαν μεγάλη ευκαιρία αφού ποδοσφαιριστής τις Χρυσομηλιάς στο 85′ έφυγε μόνος του και σε τετ-α-τετ με τον Κεφο δεν κατάφερε να τον νικήσει.

Καλή η Διαιτησία του κ. Τζοφόλη και των βοηθών

Αγιοφυλλικός: ΚΕΦΟΣ Σ. ΨΑΡΗΣ Χ. ΜΑΝΩΛΗΣ Δ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ Α.(84’ΣΚΟΝΔΡΙΑΝΝΗΣ Γ.)  ΜΕΜΤΣΑΣ Ζ. ΝΤΙΝΑΣ Σ. ΤΡΕΛΛΗΣ Ε. ΚΑΡΑΛΗΣ Γ. ΓΚΟΥΛΙΦΑΣ Δ. ΚΕΦΟΣ Π.(60’ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Β.)ΜΗΣΙΑΡΗΣ Ν.