Άνετο πέρασμα της Δόξας στον 3ο γύρο του κυπέλλου

Το δύο στα δύο πέτυχε η Δόξα Διάβας την περασμένη Πέμπτη στα πλαίσια του κυπέλλου στο Μικρό Κεφαλόβρυσο , κερδίζοντας την τοπική ομάδα με σκορ 1-3 . Οι φιλοξενούμενοι είχαν καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο (1-3) και δεν χρειάστηκε να φορτσάρουν πολύ στην επανάληψη για να κρατήσουν το αποτέλεσμα , αλλά για ένα ακόμη ματς πολλές ήταν οι χαμένες ευκαιρίες για τους Διαβήτες .

0 325

Το 1-3 κρίνεται δίκαιο και θα μπορούσε να είναι πολύ μεγαλύτερο αν οι επιθετικοί των μαυραετών ήταν λίγο πιο προσεχτικοί. Τα γκολ :

• 17΄ (0-1) : Ο Στεφόπουλος μετά από ασίστ του Αναστογιάννη ανοίγει το σκορ .
  • 19΄ (1-1) : Ο Παπαβασιλείου με κεφαλιά ισοφαρίζει το ματς .
  • 22΄ (1-2) : Ο Αναστογιάννης με σ’εντρα-σουτ γράφει το 1-2 .
  • 39΄ (1-3) : Ξανά ο Αναστογιάννης μετά από σέντρα του Μανώλη διαμορφώνει το τελικό 1-3 .

Μικρό Κεφαλόβρυσο : Γκουλίτος , Μάμαλης , Ντιντής , Γκουλιόπουλος , Μπίνας , Ρεντζελάς , Σεργκάνης , Οικονόμου , Παπαβασιλείου , Ντιντής , Παπαστεργίου .

Διάβα : Καραφύλλας , Μπλούτσος , Μποτίνας , Ζαλαβράς Β. Γ , Λίτσιος , Αναστογιάννης , Στεφόπουλος Ν , Τσακνάκης , Τσίκαρης , Γιάννης , Μανώλης Γ (69 Ζαλαβράς Γ.Κ) .