Διδακτήρια Καλαμπάκας
Το καινούργιο διδακτήριο του ΕΠΑΛ επισκέφθηκε χθες ο νομάρχης Τρικάλων κ. Βλαχογιάννης με αφορμή της παρουσίας του στη θεμελίωση του διθέσιου νηπιαγωγείου Καλαμπάκας.
Το καινούργιο διδακτήριο του ΕΠΑΛ επισκέφθηκε χθες ο νομάρχης Τρικάλων κ. Βλαχογιάννης με αφορμή της παρουσίας του στη θεμελίωση του διθέσιου νηπιαγωγείου Καλαμπάκας.
Το καινούργιο διδακτήριο του ΕΠΑΛ επισκέφθηκε χθες ο νομάρχης Τρικάλων κ. Βλαχογιάννης με αφορμή της παρουσίας του στη θεμελίωση του διθέσιου νηπιαγωγείου Καλαμπάκας. Οι εργασίες του ΕΠΑΛ ολοκληρώνονται σιγά σιγά ενώ εδώ και λίγο καιρό έχει αρχίσει και η μετακόμιση. Το σίγουρο είναι πως η νέα χρονιά θα βρει του μαθητές στο νέο διδακτήριο. Ωστόσο η περιοχή έχει αναβαθμιστεί αρκετά καθώς δίπλα από το ΕΠΑΛ χτίζονται το νηπιαγωγείο και ο βρεφονηπιακός σταθμός. Επίσης, πρόταση έγινε από τους αρμοδίους για την ανέγερση σε διπλανό χώρο πλησίον των προαναφερόμενων διδακτηρίων και των δυο γυμνασίων της Καλαμπάκας.
![Διδακτήρια Καλαμπάκας Διδακτήρια Καλαμπάκας](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2009/05/sxolia_epalIMG_7640.jpg)