Όπως το 2004…

Καλοκαίρι του… 2004 «μύρισε» στο Ντίσελντορφ της Γερμανίας. Η Εθνική ομάδα επικράτησε με 2-1 της Πορτογαλίας σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο «LTU Arena», και αποτέλεσε το πιο δυνατό τεστ για το συγκρότημα του Ρεχάγκελ, στο δρόμο για την τελική φάση του Euro 2008. Πρωταγωνιστής του αγώνα, ο Γιώργος Καραγκούνης που σκόραρε δις με όμορφες εκτελέσεις φάουλ στο 33΄ και στο 60΄ (σ.σ η δεύτερη ήταν από πάσα του Μπασινά), ενώ για τους Ίβηρες μείωσε στο 75΄ ο Γκόμεζ. Αυτό το αποτέλεσμα “ξύπνησε” μνήμες… Euro 2004 στα γήπεδα τότε της Πορτογαλίας. Σοβαρότητα και καλό πρόσωπο έδειξε στο πρώτο ημίχρονο η πρωταθλήτρια Ευρώπης. Έπεσε η απόδοση της στο δεύτερο 45λεπτο, χωρίς να κινδυνέψει να χάσει τη νίκη. Καταπληκτική η ατμόσφαιρα από 20.000 Έλληνες που κατέκλυσαν το γήπεδο.

Image
0 310

Καλοκαίρι του… 2004 «μύρισε» στο Ντίσελντορφ της Γερμανίας. Η Εθνική ομάδα επικράτησε με 2-1 της Πορτογαλίας σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο «LTU Arena», και αποτέλεσε το πιο δυνατό τεστ για το συγκρότημα του Ρεχάγκελ, στο δρόμο για την τελική φάση του Euro 2008. Πρωταγωνιστής του αγώνα, ο Γιώργος Καραγκούνης που σκόραρε δις με όμορφες εκτελέσεις φάουλ στο 33΄ και στο 60΄ (σ.σ η δεύτερη ήταν από πάσα του Μπασινά), ενώ για τους Ίβηρες μείωσε στο 75΄ ο Γκόμεζ. Αυτό το αποτέλεσμα “ξύπνησε” μνήμες… Euro 2004 στα γήπεδα τότε της Πορτογαλίας. Σοβαρότητα και καλό πρόσωπο έδειξε στο πρώτο ημίχρονο η πρωταθλήτρια Ευρώπης. Έπεσε η απόδοση της στο δεύτερο 45λεπτο, χωρίς να κινδυνέψει να χάσει τη νίκη. Καταπληκτική η ατμόσφαιρα από 20.000 Έλληνες που κατέκλυσαν το γήπεδο. Καλοκαίρι του… 2004 «μύρισε» στο Ντίσελντορφ της Γερμανίας. Η Εθνική ομάδα επικράτησε με 2-1 της Πορτογαλίας σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο «LTU Arena», και αποτέλεσε το πιο δυνατό τεστ για το συγκρότημα του Ρεχάγκελ, στο δρόμο για την τελική φάση του Euro 2008. Πρωταγωνιστής του αγώνα, ο Γιώργος Καραγκούνης που σκόραρε δις με όμορφες εκτελέσεις φάουλ στο 33΄ και στο 60΄ (σ.σ η δεύτερη ήταν από πάσα του Μπασινά), ενώ για τους Ίβηρες μείωσε στο 75΄ ο Γκόμεζ. Αυτό το αποτέλεσμα “ξύπνησε” μνήμες… Euro 2004 στα γήπεδα τότε της Πορτογαλίας. Σοβαρότητα και καλό πρόσωπο έδειξε στο πρώτο ημίχρονο η πρωταθλήτρια Ευρώπης. Έπεσε η απόδοση της στο δεύτερο 45λεπτο, χωρίς να κινδυνέψει να χάσει τη νίκη. Καταπληκτική η ατμόσφαιρα από 20.000 Έλληνες που κατέκλυσαν το γήπεδο.