Μετέωρα – Πυργετός 3 – 0 – Αποτελέσματα Α και Β1

Διεξήχθη και η 29η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣΤ και τα βάσανα κυρίως των ποδοσφαιριστών φτάνουν στο τέλος καθώς απέμειναν ακόμη πέντε αγωνιστικές για το πέσιμο της αυλαίας. Όσο και για την αγωνιστική που πέρασε δεν άλλαξε τίποτα. Τα Μετέωρα επικράτησαν εύκολα με 3-0 του Πυργετού και συνεχίζουν να απολαμβάνουν την μοναξιά της κορυφής, έχοντας οχτώ βαθμούς διαφορά από την Φαρκαδόνα.

0 291

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερες δυσκολίες, τα Μετέωρα νίκησαν 3-0 τον Πυργετό και εξακολούθησαν να βρίσκονται με διαφορά 8 βαθμών στην κορυφή του πίνακα. Οι Καλαμπακιώτες άνοιξαν το σκορ στο 34ο λεπτό με τον Κεραμά ενώ λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο, ο ίδιος παίκτης πέτυχε με σουτ το 2-0. Το 3ο γκολ των Μετεώρων πέτυχε ο Γκαρνάρας στο 67ο λεπτό με ωραία κεφαλιά «ψαράκι» μετά από σέντρα του Κεραμά. Οι γηπεδούχοι είχαν πολλές ευκαιρίες να πετύχουν και άλλα γκολ αλλά οι Κεραμάς και Γκαρνάρας σημάδεψαν τα δοκάρια του Ιακωβάκη.

• Μετέωρα: Αγγέλης, Μητσιάδης, Πράπας, Αυγέρος (67’ Κουβελάς), Χαϊταλής, Παπαγεωργίου, Γκατζολάρι (55’ Ράπαϊ), Φασούλας, Κεραμάς, Γκαρνάρας, Καραϊσκος (72’ Γραβάνης).
  • Πυργετός: Ιακωβάκης, Παπαγιάννης, Μπουκουβάλας Σ., Γκαραγκάνης, Γιαννακός, Αλέξης, Παπαγεωργίου, Κάκιας, Μπουλογεώργος (46΄Λόζιος), Καραστέργιος, Μπουκουβάλας Σ.