Ο Βράχος νικητής του ντέρμπι με την Σαρακίνα – Ισοπαλία για Μετέωρα και Κρύα Βρύση

Σήμερα το μεσημέρι στις 15:00 ξεκίνησαν τα παιχνίδια της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας του νομού μας.

0 365

Ο Άρης Περιστέρας στο σημερινό παιχνίδι με την Δήμητρα/Απόλλωνα κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με τον Πινιάρα αλλά δεν κατάφερε να πάρει και το παιχνίδι, καθώς η Τρικαλινή ομάδα πέρασε στο σκορ και κέρδισε με 1 – 2.

Η Σαρακίνα υποδέχθηκε στο γήπεδό της την ομάδα του Βράχου Καστρακίου. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν το “ντέρμπι” με 0 – 2.

Η ομάδα της Κρύας Βρύσης με ένα τρομερό γκολ του Κώστα Ντούλα ( ο οποίος είχε και δοκάρι ) προηγήθηκε στο σκορ, στο 1ο ημίχρονο του παιχνιδιού. Όμως στο 2ο ημίχρονο τα Αμπελάκια απάντησαν… και το παιχνίδι έληξε με 1 – 1.

Η ομάδα του Α.Σ Μετέωρα στο παιχνίδι με τον Πορταϊκό έφερε ισόπαλο αποτέλεσμα και το παιχνίδι έληξε με 1 – 1.