Η Σαρακίνα και Βράχος Καστρακίου πήραν νίκες στην 4η Αγωνιστική – Ήττες για Κρύα Βρύση και Άρη – Ισοπαλία για Α.Σ Μετέωρα

Σήμερα στις 16:00 έγιναν τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής της Α’ ερασιτεχνικής κατηγορίας.

0 336

Η Σαρακίνα με μια πολύ καλή εμφάνιση σήμερα στο γήπεδο της Μπάρας κέρδισε τον Αχιλλέα με 0 – 2. Τα γκολ της ΝΑΠΟ Σαρακίνας πέτυχε ο Χασιώτης.

Ο Βράχος Καστρακίου κέρδισε στο γήπεδό του τα Σαράγια. Η ομάδα του Βράχου προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Μαυρίκου ενώ στην συνέχεια τα Σαράγια ισοφάρισαν κάνοντας το 1-1. Ο Βράχος απάντησε με ένα ακόμα γκολ του Μαυρίκου κάνοντας το 2 – 1. Το παιχνίδι έληξε με τελικό σκορ 3 – 1 το οποίο και διαμόρφωσε ο Βασίλης Αλμπάνης.

Τα Μετέωρα δυστυχώς πήραν μόνο ένα βαθμό από το σημερινό παιχνίδι με τα Αμπελάκια στο γήπεδο “Βασίλης Καρακίτσιος”. Τα Αμπελάκια προηγήθηκαν στο σκορ ενώ στο 2ο ημίχρονο τα Μετέωρα με χτύπημα πέναλτι έκαναν το 1 – 1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Κρύα Βρύση στην Φαρκαδόνα δεν κατάφερε να πάρει ‘θετικό αποτέλεσμα. Στην δύσκολη έδρα της Φαρκαδόνας η Κρύα Βρύση ηττήθηκε με 1 – 0 με γκολ που μπήκε στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Άρης Περιστέρας στο γήπεδο της Πύλης ηττήθηκε από τον Πορταϊκό με  4 – 1. Το γκολ του Αρη πέτυχε ο Τάτσιος.