Υπέρ του Άρη Περιστέρας το παιχνίδι με την Κρύα Βρύση – Νίκη για Ά.Σ Μετέωρα

Σήμερα στις 16:00 μ.μ έγιναν τα παιχνίδια της προτελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

0 334

Στα σημερινά παιχνίδια ξεχώριζε το παιχνίδι Κρύα Βρύση – Άρης Περιστέρας με τον Άρη στο γήπεδο της Διάβας να παίρνει τη νίκη με 0 – 1. Σκόρερ του παιχνιδιού ο νεαρός Παπαπούλιος στο 20ο λεπτό του παιχνιδιού. Η ομάδα της Περιστέρας χρειάζεται ακόμα μια νίκη στο τελευταίο παιχνίδι με την Φαρκαδόνα ( επόμενη αγωνιστική ) για να παραμείνει στην κατηγορία.

Πριν το παιχνίδι διαιτητές, ποδοσφαιριστές και παράγοντες των ομάδων κράτησαν ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Διαιτητη Δημ. Μπλέτσα.

Τα Μετέωρα στο σημερινό παιχνίδι με τον Ασκληπιό κέρδισαν άνετα με σκορ 0 – 3.

Ο Αγώνας τρου Καστρακίου με τον Πυργετό αναβλήθηκε μετά από την αίτημα της ομάδας του Πυργετού και αναμένεται να γίνει σε ημερομηνία που ανακοινωθεί από την ΕΠΣΤ.