Με ήττα ξεκίνησε το πρωτάθλημα για την Γυναικεία Ομάδα τoυ Α.Σ Μετέωρα

Με ήττα επέστρεψαν από τα Καλύβια οι ποδοσφαιρίστριες του Α.Σ Μετέωρα μετά το 2 – 0 από τις Αμαζόνες Καλυβίων.

0 419

Συγκεκριμένα μόλις στο 4′ έγινε το 1-0. Η φάση ξεκίνησε από γέμισμα που αρχικά πήγε να ελέγξει η γκολκίπερ των Μετεώρων όμως έχασε τη μπάλα και η Ντουσκα επωφελήθηκε και έκανε από κοντά το 1-0 . Λίγο πριν την λήξη του 1ου ημιχρόνου τα κορίτσια των Μετεώρων έχασαν τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσουν όταν μετά από σέντρα της Τσαβεα στη μικρή περιοχή , δυο παιχτριες δεν κατάφεραν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη το ματς πήρε ένα γρήγορο ρυθμό είχε εναλλαγές έβγαλε φάσεις αλλά όχι …κλασικές ευκαιρίες.

Τελικά οι Αμαζόνες πέτυχαν και δεύτερο γκολ με την Ντούσκα να χτυπάει και πάλι στο 90′ κι έτσι πήραν την πρώτη τους νίκη

Μετέωρα: Νέστωρα, Καρπούζα, Τασούλα, Τσαραπατσάνη(46′ Καραγιάννη), Μπαταλογιάννη, Δραγατογιάννη, Πλακίδου, Κατσάρα, Τσαβέα, Καρασούλη, Κατσαρού(70′ Σκαρλέα).