Χρυσομηλιά – Αγιοφυλλικός 2 – 0

Η πολύ καλή εμφάνιση του Αγιοφυλλικού, παρά τις απουσίες, στην έδρα της Χρυσομηλιάς δεν ανταμείφθηκε με ένα θετικό αποτέλεσμα. Η ομάδα του Αγιοφυλλικού ηττήθηκε με 2-0, αλλά με λίγη τύχη θα μπορούσε να έχει φύγει από την Χρυσομηλιά με τους βαθμούς της νίκης.

0 244

Η όμορφη Χρυσομηλιά όπως φαίνεται από το γήπεδο

Η πολύ καλή εμφάνιση του Αγιοφυλλικού, παρά τις απουσίες, στην έδρα της Χρυσομηλιάς δεν ανταμείφθηκε με ένα θετικό αποτέλεσμα. Η ομάδα του Αγιοφυλλικού ηττήθηκε με 2-0, αλλά με λίγη τύχη θα μπορούσε να έχει φύγει από την Χρυσομηλιά με τους βαθμούς της νίκης. Το τελικό αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα, καθώς ο Αγιοφυλλικός ήταν ανώτερος σε όλα. Η Χρυσομηλιά  άνοιξε πρώτη  το σκορ, αλλά ο Αγιοφυλλικός  είχε φροντίσει να δείξει τις διαθέσεις του στο πρώτο τρίλεπτο όταν έχασε καλές ευκαιρίες με τον Γουγουλάκη Χ. στο 3’ να πλασάρει άστοχα σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα και τον ίδιο παίχτη να σουτάρει άουτ στο επόμενο λεπτό, Το ίδιο έγεινε στο 14’ με τον Κέφο Π. σε σχεδόν εξ επαφής κεφαλιά η μπάλα κατέληξε άουτ. Στα επόμενα 10’ λεπτά  ο Αγιοφυλλικός έχασε σορό ευκαιριών  σχεδόν με την πολυψηφία των παιχτών να σουτάρουν άστοχα. Ο Αγιοφυλλικός κέρδισε τη μάχη του κέντρου, αλλά στη συνέχεια η Χρυσομηλιά  ισορρόπησε το παιχνίδι και σε μία αντεπίθεση  κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Ματζαφλάρα στο 30’. Μετά το γκολ  της Χρυσομηλιάς  ο Αγιοφυλλικός δεν επηρεάστηκε  , ο οποίος συνέχισε το διαρκές πρέσινγκ και έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 35’ ο Γουγουλάκης Χ. να σουτάρει δυνατά και η μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι στο σώμα του τερματοφύλακα και άουτ.  Στο 38’ και ενώ ο τερματοφύλακας του Αγιοφυλικου Καλτσάς Κ.  δεν είχε ανησυχήσει καθόλου δέχτηκε ένα γκολ από λάθος διώξιμο της άμυνας του Αγιοφυλλικού. Στο 44’ ο Αγιοφυλλικός έχασε άλλη μια ευκαιρία σε κεφαλιά του Τρέλλη Β.  Ο  Γιάννης Κέφος ρίσκαρε στο δεύτερο ημίχρονο  κάνοντας το σχήμα της ομάδος ποιο επιθετηκογενές αλλά η ομάδα του δεν τα κατάφερε, χάνοντας σορό ευκαιριών.

ΑΓΙΟΦΥΛΙΚΟΣ  ΚΑΛΤΣΑΣ Κ. ΜΕΜΤΣΑΣ Ζ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ Α. ΜΑΝΩΛΗΣ Δ. ΚΕΦΟΣ Π. ΜΠΕΛΛΟΣ Π.  ΤΡΕΛΛΗΣ Β. ΠΟΡΤΙΚΑΣ Κ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Β. ΓΟΥΓΟΥΛΑΚΗΣ Χ. ΜΕΣΙΑΡΗΣ Ν.