Κύπελλο ΕΠΣΤ: Πέρασαν στην επόμενη φάση Κρύα Βρύση και Βράχος Καστρακίου – Φωτοαφιέρωμα

Στην παράταση κρίθηκε η πρόκριση της Κρύας Βρύσης στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΤ. Οι παίχτες του Γιώργου Αλμπάνη προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Μανώλη στο δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα του Μεγαλοχωρίου να ισοφαρίζει στα τελευταία λεπτά του αγώνα και το παιχνίδι να πηγαίνει στην παράταση.

0 509

Εκεί οι παίχτες της Κρύας Βρύσης τελείωσαν το παιχνίδι αφού πέτυχαν άλλα δυο τέρματα με τους Αλμπάνη Άγγελο και Χαϊταλή Παναγιώτη κάνοντας το τελικό 3 – 1 και η ομάδα της Κρύας Βρύσης να προχωρά στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Σπουδαία πρόκριση πέτυχε και η ομάδα του Βράχου Καστρακίου στο σημερινό παιχνίδι με την ομάδα των Καλυβίων. Το παιχνίδι είχε πολλές καλές φάσεις οι οποίες δεν ήταν αρκετές για νίκη στην κανονική διάρκεια του παιχνιδιού αλλά ούτε και της παράτασης.

Έτσι το αποτέλεσμα κρίθηκε στα πέναλτι με την ομάδα του Βράχου να πετυχαίνει τρια από τα πέντε με τους Τσερέπη, Βαβίτσα και Σίμο.