Α ΕΠΣΤ – Με ήττα για την ομάδα των Μετεώρων η 26η αγωνιστική – Νίκη για Κρύα Βρύση

Το δύσκολο πρόγραμμα των Μετεώρων φαίνεται πως έπαιξε ρόλο στο σημερινό παιχνίδι με την ΑΕΤ αφού η ομάδα του Χρήστου Αντωνίου ηττήθηκε με 2 – 4.

0 456

Το δύσκολο πρόγραμμα των Μετεώρων φαίνεται πως έπαιξε ρόλο στο σημερινό παιχνίδι με την ΑΕΤ αφού η ομάδα του Χρήστου Αντωνίου ηττήθηκε με 2 – 4. Το δύσκολο πρόγραμμα των Μετεώρων φαίνεται πως έπαιξε ρόλο στο σημερινό παιχνίδι με την ΑΕΤ αφού η ομάδα του Χρήστου Αντωνίου ηττήθηκε με 2 – 4.

Η ΑΕΤ προηγήθηκε στο σκορ με 0 – 2 στο πρώτο μέρος του ημιχρόνου ενώ στις αρχές του 2ου ημιχρόνου πέτυχε το 3ο γκολ και στις καθυστερήσεις πέτυχε και το 4ο.

Για τα Μετέωρα τα γκολ πέτυχαν οι Σκρέκας Αθ. και Γραβάνης Γιώργος.

Το δεύτερο στη βαθμολογία Φλαμούλι πήρε μια ακόμα νίκη στο παιχνίδι με το Νεοχώρι με 6 -2 και μείωσε την διαφορά με τα Μετέωρα στους 7 βαθμούς ενώ εκκρεμεί και το ρεπό της Καλαμπακιώτικης ομάδας, δίνοντας έτσι ενδιαφέρον για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Μην ξεχνάμε πως τα Μετέωρα αγωνίστηκαν την Περασμένη Πέμπτη με το Βαλτινό στο εξ’ αναβολής παιχνίδι, σήμερα με την ΑΕΤ και την ερχόμενη Πέμπτη αγωνίζονται με το Γριζάνο για το Κύπελλο της ΕΠΣΤ.

Η σημερινή ήττα ήταν και η πρώτη των Μετεώρων στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Κρύα Βρύση πήρε σπουδαία νίκη στο Βαλτινό κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 0 – 1.

Η Ασπροκκλησιά πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας από τους Παραληθαίους. Τελικό σκορ του αγώνα 1 – 1.