Ισοπαλία οι Γυναίκες του ΑΣ Μετέωρα – Παραμονή στην Β’

Ισόπαλο έληξε το σημερινό τελευταίο παιχνίδι της Γυναικείας ομάδας του ΑΣ Μετέωρα με την αντίστοιχη της Ροδόπης.

0 387

Ισόπαλο έληξε το σημερινό τελευταίο παιχνίδι της Γυναικείας ομάδας του ΑΣ Μετέωρα με την αντίστοιχη της Ροδόπης. Η ομάδα του Σπύρου Τσιάκαλου κατάφερε και παρέμεινε στην Β’ Εθνική κατηγορία του γυναικείου ποδοσφαίρου αφού η ισοπαλία το επέτρεπε κάτι τέτοιο. Οι γυναίκες του ΑΣ Μετέωρα προηγήθηκαν στο σκορ από τις αρχές του 1ου ημιχρόνου αλλλά η Ροδόπη μείωσε 1 – 1 στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Διάβας παρουσία αρκετών φιλάθλων.

ΜΕΤΕΩΡΑ: Μπούρα, Μυλωνά, Μπλούτσου, Παπανικολάου, Τασούλα, Ντόκου, Λαγούδη, Κατσάρα (87’ Τουλα), Αργύρη, Μπάκου (90’ Χαλκιά), Σακελλάρη.

ΡΟΔΟΠΗ 87: Βλάσση, Μαυροπούλου, Παπαλα, Φλώρου, Τζεβελέκη, Λαζαρίδου, Κακουλίδου, Λαζαμπρίτσε, Τσιφωτούδη, Περιβολοπούλου, Αναστοπούλου.