Μεγαλειώδης νίκη του ΑΟΚ ΑΣ ΜΕΤΕΩΡΑ

Ο ΑΟΚ-ΑΣ ΜΕΤΕΩΡΑ εκπόρθησε και το κάστρο του Φοίβου Γιάννουλης .Σ έναν αγώνα ,απαγορευτικό για καρδιοπαθείς και υπερτασικούς, τα λιοντάρια του Παναγιώτη Κανδύλη πάλεψαν κάθε λεπτό και δεν υστέρησε κανένας τους.

0 373

Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα η διαφορά μεταξύ των ομάδων δεν ξεπέρασε ποτέ τους 5 πόντους και οι εναλλαγές στο σκορ ήταν συνεχείς. 44 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν 75-75, φίλαθλοι της γηπεδούχου ομάδας στράφηκαν απειλητικά προς τη γραμματεία, κλώτσησαν καλάθια απορριμμάτων εντός του αγωνιστικού χώρου και οι διαιτητές διέκοψαν τον αγώνα ,καλώντας αστυνομική δύναμη ,η οποία ήρθε μετά από 20 λεπτά και τότε συνεχίστηκε ο αγώνας.

Στο υπόλοιπο οι παίκτες του ΑΟΚ-ΑΣ ΜΕΤΕΩΡΑ έδειξαν την εμπειρία τους και κατάφεραν να εγκλωβίσουν τον αντίπαλο και το τελικό σκόρ να γίνει 77-82.Έτσι πήραν το πολυπόθητο ροζ φύλλο του αγώνα και συνεχίζουν την ανοδική τους πορεία ,οδηγώντας την κούρσα της Α2 ΕΣΚΑΘ προς την Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αρκετοί φίλαθλοι του ΑΟΚ-ΑΣ ΜΕΤΕΩΡΑ έζησαν συγκινητικές στιγμές σ αυτή την πολύ δύσκολη έδρα αντιμέτωποι με εχθρικό κλίμα και στην κερκίδα .

Άξιοι των περιστάσεων οι 2 διαιτητές κ.κ. ΚΑΡΚΑΤΣΕΛΑΣ και ΤΑΜΠΟΥΡΑΣ  ,οι οποίοι δεν φοβήθηκαν τις απειλές από την αποστολή του ΦΟΙΒΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ και έδειξαν ότι άξια βρίσκονται στο χώρο .

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και καλή συνέχεια στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.