Α.Σ Μετέωρα – Πυργετός 3 – 4

Ένα δυνατό παιχνίδι είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμπάκας το απόγευμα της Κυριακής 11 Οκτωβρίου καθώς η ομάδα των Μετεώρων αντιμετώπισε την αντίστοιχη του Πυργετού.

0 169

Ένα δυνατό παιχνίδι είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμπάκας το απόγευμα της Κυριακής 11 Οκτωβρίου καθώς η ομάδα των Μετεώρων αντιμετώπισε την αντίστοιχη του Πυργετού. Το παιχνίδι που έληξε με σκορ 3 – 4 υπέρ του Πυργετού περιείχε πολύ καλές φάσεις και από τις δυο ομάδες. Το πρώτο γκολ πέτυχε ο Γκαρνάρας στο 15ο λεπτό του αγώνα ενώ πολύ σύντομα μετά από 5 λεπτά ήρθε η ισοφάριση.  Από κει και πέρα άνοιξε ο χορός των γκολ με το ημίχρονο να βρίσκει τις δυο ομάδες στα ίσια με σκορ 2 – 2. Ξεκινώντας το 2ο ημίχρονο οι παίχτες του Πυργετού αύξησαν το σκορ σε 2 – 3 ενώ δεν άργησε να έρθει το 2 – 4. Κοντά στο 80′ η ομάδα του Α.Σ Μετέωρα μείωσε σε 3 – 4 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Β. Τσιούκα. Ο Πυργετός όπως όλοι γνωρίζουν είναι μια από τις έμπειρες ομάδες της κατηγορίας και διεκδικεί επάξια την άνοδο στην επόμενη κατηγορία. Επόμενο παιχνίδι για τα Μετέωρα την Κυριακή 19 Οκτωβρίου με την Ελασσόνα που βρίσκεται στην πρώτη θέση της Βαθμολογίας μαζί με τον Πυργετό.

Α.Σ Μετέωρα - Πυργετός 3 - 4