Τα αποτελέσματα των Αγώνων του Σαββατοκύριακου 12 και 13 Ιανουαρίου

Ομαλά διεξήχθησαν όλα τα παιχνίδια ποδοσφαίρου στην περιοχή μας το περασμένο Σαββατοκύριακο και κάποια από αυτά σας τα έχουμε αναφέρει. Στην συνέχεια σας δίνουμε την πλήρη αγωνιστική κίνηση και τα αποτελέσματα όλων των ομάδων του Νομού όπως την καταγράψαμε από την εφημερίδα" Η Ενημέρωση".

0 368

Ομαλά διεξήχθησαν όλα τα παιχνίδια ποδοσφαίρου στην περιοχή μας το περασμένο Σαββατοκύριακο και κάποια από αυτά σας τα έχουμε αναφέρει. Στην συνέχεια σας δίνουμε την πλήρη αγωνιστική κίνηση και τα αποτελέσματα όλων των ομάδων του Νομού όπως την καταγράψαμε από την εφημερίδα" Η Ενημέρωση".

Ομαλά διεξήχθησαν όλα τα παιχνίδια ποδοσφαίρου στην περιοχή μας το περασμένο Σαββατοκύριακο και κάποια από αυτά σας τα έχουμε αναφέρει. Στην συνέχεια σας δίνουμε την πλήρη αγωνιστική κίνηση και τα αποτελέσματα όλων των ομάδων του Νομού όπως την καταγράψαμε από την εφημερίδα "Η Ενημέρωση".

 

οι ομάδες του Βυτουμά και του Αγιοφύλλου

 

Α’ Ερασιτεχνική
Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής
• Χρυσαυγή – Ασκληπιός 2-3: Σκέντζας Γ. (40’,85’) – Μακρής Αχ. (19’ πέν, 90’ πέν), Τσιασιώτης (69’)
• Μεγάρχη – Γενέσι 1-1: Τριγώνης Γρ. (83’) – Βαίου Θ. (25’)
• Μετέωρα – Κόζιακας 3-2: Παπαγεωργόπουλος (18’), Σίμος (38’), Ιακωβάκης (58’) – Τάτσιος (60’), Αλέξης (85’)
• Παραληθαίοι – Πυργετός 1-1: Νάκος Γ. (35) – Ιακωβάκης (30’)
•Δήμητρα/Απόλλων – ΑΕΤ 2-1: Τσιάκαλος (1’), Μπαρμπαρούσης (75’) – Κοτρώτσιος (55’ πέν)
• Αχιλλέας – Αν. Τρικάλων 0-3: Τέλλιος Ευρυπ. (31’) – Τέλιος Θεόφ. Του Δημ. (70’,78’)
• Κρύα Βρύση – Πετρωτό 0-3: Παπαγεωργίου (32’), Παπαευαγγέλου (60’), Μπανάσιος (74’)
• Φλαμούλι – Εθνικός Καλαμπάκας 0-2: Φασούλας (10’), Νίττας (78’)
• Καστράκι – Φαρκαδόνα 1-2: Μαντάς (35’) – Τσίλιας (18’), Νικούλι (70’ πέν)

Η βαθμολογία
ΟΜΑΔΕΣ Β Ν-Ι-Η Γκολ
1. Εθνικός Καλ/κας 46 15-1-0 43-9
2. Φαρκαδόνα 43 14-1-1 56-16
3. Μετέωρα 34 11-1-4 32-15
4. Πετρωτό 33 10-3-3 35-15
5. Παραληθαίοι 32 10-2-4 33-23
6. Αχιλλέας Μπάρας 27 8-3-5 28-23
7. Δήμητρα/Απόλλων 25 7-4-5 25-16
8. ΑΕΤ 24 7-3-6 39-31
9. Καστράκι 20 5-5-6 41-33
10. Φλαμούλι 20 5-5-6 27-27
11. Κόζιακας 20 6-2-8 32-33
12. Aσκληπιός 18 5-3-8 17-29
13. Γενέσι 16 4-4-8 16-37
14. Πυργετός 15 4-3-9 22-30
15. Αναγέν. Τρικάλων 13 4-1-11 17-36
16. Κρύα Βρύση 11 3-2-11 16-37
17. Μεγάρχη 8 2-2-12 21-51
18. Χρυσαυγή 4 1-1-14 15-54

Οι σκόρερ
16 γκολ: Γκανάς (Παραληθαίοι)
13 γκολ: Ιακωβάκης (Μετέωρα)
12 γκολ: Ντούβλης (Καστράκι), Χασιώτης (ΑΕΤ), Φασούλας, Νίττας (Εθνικός Καλαμπάκας)
11 γκολ: Ψωφάκης (Φλαμούλι), Λαγόπουλος (Φαρκαδόνα), Ρέππας (Καστράκι)
10 γκολ: Δ. Παππάς (Φαρκαδόνα), Γρ. Τριγώνης (Μεγάρχη)


Η επόμενη αγωνιστική (17η αγ.)
Ασκληπιός – Γενέσι
Κόζιακας – Χρυσαυγή
Πυργετός – Μεγάρχη
ΑΕΤ – Μετέωρα
Αν. Τρικάλων – Παραληθαίοι
Πετρωτό – Δήμητρα/Απόλλων
Εθνικός Καλαμπάκας – Αχιλλέας
Καστράκι – Κρύα Βρύση
Φαρκαδόνα – Φλαμούλι

Α1 (1ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (14η αγ.)
Νεοχώρι – Λογγάκι 1-0
Ακαδημία 1 – Κηπάκι 2-3
Κρηνίτσα – Φανερωμένη 3-4
Αγ. Οικουμένιος – Αγ. Απόστολοι 1-1
Νομή – Πύργος 3-0 α.α.
Ζάρκο – Κλοκοτός 0-1
Μεγαλοχώρι – Κρήνη0-0
Παλιόπυργος – Πελινναίοι 2-0

Η Βαθμολογία
ΟΜΑΔΕΣ Β Ν-Ι-Η Γκολ
1.Κλοκοτός 34 10-4-0 24-5
2.Νεοχώρι 32 10-2-2 34-11
3.Κηπάκι 30 9-3-2 33-20
4.Φανερωμένη 28 9-1-4 38-22
5.Παλιόπυργος 27 8-3-3 28-18
6.Μεγαλοχώρι 23 7-2-5 18-14
7.Κρηνίτσα 21 6-3-5 28-26
8.Λογγάκι 21 6-3-5 24-24
9.Πελινναίοι 20 6-2-6 19-20
10.Ζάρκο 19 6-1-7 20-19
11. Αγ. Οικουμένιος 17 5-2-7 25-27
12.Άγιοι Απόστολοι 16 4-4-6 18-22
13.Κρήνη 15 4-3-7 19-25
14.Ακαδημία 1 9 3-0-11 16-33
15.Νομή 7 2-1-11 11-27
16.Πύργος ———————
*Η ομάδα του Πύργου δε συμμετέχει στο πρωτάθλημα


Η επόμενη αγωνιστική (15η)
Λογγάκι – Κηπάκι
Φανερωμένη – Νεοχώρι
Αγ. Απόστολοι – Ακαδημία 1
Πύργος – Κρηνίτσα
Κλοκοτός – Αγ. Οικουμένιος
Κρήνη – Νομή
Πελινναίοι – Ζάρκο
Παλιόπυργος – Μεγαλοχώρι

Α1 (2ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (14η αγ.)
Πανχασιακός – Δροσερό 0-2
Αμπελάκια – Βασιλική 1-0
Διαλεχτό – Φωτάδα 2-1
Ασπροκκλησιά – Αγ. Μονή 1-3
Παλαιομ/ρο – Φήκη 1-1
Βαλτινό – Δενδροχώρι 2-1
Κεφαλόβρυσο – Διάβα 2-2
Πιαλεία – Πορταικός 3-0


Η Βαθμολογία
ΟΜΑΔΕΣ Β Ν-Ι-Η Γκολ
1.Βαλτινό 36 12-0-2 37-12
2.Δενδροχώρι 35 11-2-1 46-20
3. Αγία Μονή 26 8-3-3 27-18
4.Πορταϊκός 24 7-3-4 26-22
5.Μικ.Κεφ/σο 21 5-6-3 36-26
6.Βασιλική 21 6-3-5 22-20
7.ΈνωσηΔ.Μ 20 5-5-4 24-20
8.Αμπελάκια 19 5-4-5 25-23
9.Φήκη 18 6-3-5 23-19
10.Διάβα 18 5-3-6 30-29
11.Φωτάδα 18 5-3-6 21-23
12.Παλιομονάστηρο 15 4-3-7 25-33
13.Ασπροκλησιά 12 3-3-8 19-25
14.Πιαλεία 10 2-4-8 18-30
16.Πανχασιακός 7 2-1-11 17-41
15.Διαλεκτό 7 3-1-10 14-49
(*) Aπό τη Φήκη έχουν αφαιρεθεί -3 βαθμοί


Η επόμενη αγωνιστική (15η)
Ενωση Δ.Μ – Βασιλική
Φωτάδα – Πανχασιακός
Αγία Μονή – Αμπελάκια
Φήκη – Διαλεκτό
Δενδροχώρι – Ασπροκκλησιά
Διάβα – Παλιομονάστηρο
Πορταικός – Βαλτινό
Πιαλεία – Μικ. Κεφ/σο
Β1 (1ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (12η αγ.)
Χρυσομηλιά – Ράξα 2-5
Βυτουμάς – Αγιόφυλλο 2-3
Οξύνεια – Κεφαλοβρυσιακός 0-4
Σωτήρα – Γαρδίκι 3-1
Φωτεινό – Αρματολικό 3-0 α.α.
Θεόπετρα – Ακαδημία Τρικάλων 3-0 α.α.
Λεπτοκαρυά – Σαρακίνα 3-0


Η Βαθμολογία
ΟΜΑΔΕΣ Β Ν-Ι-Η Γκολ
1.Λεπτοκαρυά 31 10-1-1 32-7
2.Κεφαλοβρυσιακός 28 9-1-2 29-12
4.Ράξα 26 8-2-3 37-17
3.Χρυσομηλιά 24 8-0-4 35-18
5.Σωτήρα 24 7-3-2 28-12
6.Φωτεινό 23 7-2-3 27-22
7.Αγιόφυλλο 21 7-0-5 28-18
8.Θεόπετρα 17 5-2-5 25-20
9.Σαρακίνα 14 4-2-6 19-21
10.Οξύνεια 13 4-1-7 15-33
11.Βυτουμάς 7 2-1-9 17-40
12.Γαρδίκι 6 4-1-6 17-38
13.Ακαδημία ————————
14.Αρματολικό ————————
* Οι ομάδες με αστερίσκο (*) έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο
* Aπό το Γαρδίκι έχουν αφαιρεθεί 7 βαθμοί
* Αρματολικό και Ακαδημία έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα


Η επόμενη αγωνιστική (13η)
Ράξα – Αγιόφυλλο
Κεφαλοβρυσιακός – Χρυσομηλιά
Γαρδίκι – Βυτουμάς
Αρματολικό – Οξύνεια
Ακαδημία Τρ. – Σωτήρα
Σαρακίνα – Φωτεινό
Θεόπετρα – Λεπτοκαρυά

Β1 (2ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (12η αγ.)
Φιλύρα – Ξυλοπάροικο 3-0 α.α.
Ανταλλάξιμα – Αγ. Βησσαρίωνας (αναβλήθηκε)
Μπελέτσι – Λυγαριά 0-3 α.α.
Λιλή – Ασπρόβαλτος 1-3
Πρίνους – Πρόδρομος 2-0
Ελευθεροχώρι – Αγ. Κωνσταντίνος 3-1
Αν. Μεγάρχης – Πηγή 0-5

Η Βαθμολογία
ΟΜΑΔΕΣ Β Ν-Ι-Η Γκολ
1.Πρόδρομος 33 11-0-1 39-5
2. Πρίνος 31 10-1-2 33-6
3.Πηγή 29 9-2-1 36-8
4.Ελευθεροχώρι 28 9-1-2 34-14
5.Φιλύρα 24 7-3-2 26-11
6.Λυγαριά 23 7-2-3 22-13
7.Ανταλλάξιμα 16 5-1-5 16-12
8.Ασπρόβαλτος 16 5-1-6 30-29
9.Άγιος Κων/νος 13 4-1-7 25-29
10.Λιλή 12 4-0-8 21-33
11.Άγιος Βησ/νας 8 2-2-6 18-26
12.Αναγέννηση Μ. 6 2-0-10 11-59
13.Μπελέτσι -3 1-0-11 14-47
14.Ξυλοπάροικο ————————
(*) Λυγαριά και Πρίνους έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο
(*) Το Ξυλοπάροικο έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα
(*) Το Μπελέτσι έχει τιμωρηθεί με την αφαίρεση -6 βαθμών

Η επόμενη αγωνιστική (13η)

Ξυλοπάροικο – Αγ. Βησσαρίωνας
Λυγαριά – Φιλύρα
Ασπρόβαλτος – Ανταλλάξιμα
Πρόδρομος – Μπελέτσι
Αγιος Κων/νος – Λιλή
Πηγή – Πρίνους
Ελευθεροχώρι – Αναγ. Μεγάρχης


Β1 (3ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (12η αγ.)
Σαράγια – Πηνειάδα 4-2
Γλύνος – Αρδάνι 3-0
Παράδεισος – Καλλιθέα 3-0 α.α.
Πατουλιά – Διαμάντι 0-5
Ρόγγια – Λόγγος δ.δ.
Ακαδημία Ερμής – Αστέρας Τρικάλων 3-0 α.α.
Καρυές – Ριζαριό 1-3


Η βαθμολογία
ΟΜΑΔΕΣ Β Ν-Ι-Η Γκολ
1.Ριζαριό 31 10-1-1 37-12
2.Γλύνος 31 10-1-1 31-7
3.Καρυές 28 9-1-2 29-10
4.Διαμάντι 27 9-0-3 36-14
5.Σαράγια 25 8-1-3 28-18
6.Ερμής 21 7-0-5 39-26
7.Παράδεισος 21 7-0-5 31-21
8.Πηνειάδα 20 6-2-4 31-24
9.Αρδάνι 15 5-0-7 24-22
10.Πατουλιά 10 3-1-8 19-49
11.Καλλιθέα 4 3-1-8 23-36
12.Ρόγγια ————————
13.Αστέρας ————————-
14.Λόγγος ————————-
* Λόγγος, Αστέρας και Ρόγγια έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα
* Από την Καλλιθέα έχουν αφαιρεθεί -6 βαθμοί


Η επόμενη αγωνιστική (13η)
Πηνειάδα – Αρδάνι
Καλλιθέα – Σαράγια
Διαμάντι – Γλύνος
Λόγγος – Παράδεισος
Αστέρας – Πατουλιά
Ριζαριό – Ρόγγια
Ερμής- Καρυές


Παιδικό πρωτάθλημα
1ος Όμιλος
Πυργετός – Ακαδημία 1 3-2
Δήμος Κόζιακα – Φήκη 0-1
Ριζαριό – Φλαμουλι 1-6
Ασκληπιος – Φαλώρεια 4-1


2ος Όμιλος
Καλύβια – Αναγέννηση 0-0
Δήμητρα Απολ – ΑΕ Τρικάλων 4-0
Μετέωρα – ΑΟ Τρίκαλα 10-0
Βασιλική – Παραληθαίοι 1-7

 

vytoumas.jpg
η ομάδα του Βυτουμά… 

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει
Litespeed Greek Web Hosting by NetSpace.gr