Τα αποτελέσματα – Η Βαθμολογίες – Οι επόμενες αγωνιστικές

Νίκες και ήττες είχαμε για τις ομάδες της περιοχής μας το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε. Έντονη ποδοσφαιρική δραστηριότητα ακολουθεί και το ερχόμενο Σάββατο με το βλέμμα όλων στραμμένο στο μεγάλο παιχνίδι μεταξύ του Εθνικού Καλαμπάκας και της Φαρκαδόνας που θα γίνει στο γήπεδο της Σαρακίνας.

Ethnikos_KalyviaSUC57369.jpg
0 161

Νίκες και ήττες είχαμε για τις ομάδες της περιοχής μας το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε. Έντονη ποδοσφαιρική δραστηριότητα ακολουθεί και το ερχόμενο Σάββατο με το βλέμμα όλων στραμμένο στο μεγάλο παιχνίδι μεταξύ του Εθνικού Καλαμπάκας και της Φαρκαδόνας που θα γίνει στο γήπεδο της Σαρακίνας.

Νίκες και ήττες είχαμε για τις ομάδες της περιοχής μας το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε. Έντονη ποδοσφαιρική δραστηριότητα ακολουθεί και το ερχόμενο Σάββατο με το βλέμμα όλων στραμμένο στο μεγάλο παιχνίδι μεταξύ του Εθνικού Καλαμπάκας και της Φαρκαδόνας που θα γίνει στο γήπεδο της Σαρακίνας. Παρακάτω δείτε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και τις επόμενες αγωνιστικές των κατηγοριών.

 

 

 

Α’ Ερασιτεχνική
Τα αποτελέσματα (23η αγ.)

•Ασκληπιός – Εθνικός 0-3: Φασούλας (2’), Πρεκατές (55’ πέν), Νίττας (65’)
•Καστράκι – Πετρωτό 1-3: Τζιώρας (80’) – Μιχαήλ (40’), Μπανάσιος (43’), Ρόμπος (70’)
•Φαρκαδόνα – Αναγέννηση 4-2: Τσίλιας (15’,22’), Τιούτιος (30’), Παππάς Δ. (πέν 88’) – Τέλλιος Θεόφ (48’), Παρδάλης (65’)
•Φλαμούλι – ΑΕΤ 4-1: Ψωφάκης (15’), Μούσα (30’ πέν, 75’), Μπαλατσούκας (80’) – Γκίκα (50’)
•Κρύα Βρύση – Πυργετός 1-2: Ζαλαβράς (65’) – Παπακώστας Κ. (60’), Μηνάς (80’)
•Αχιλλέας- Κόζιακας 1-3: Σιακαβάρας (20’ πέν) – Πολίτης (30’), Καραίσκος (65’,73’)
•Δήμητρα/Απόλλων – Γενέσι 0-0
Παραληθαίοι – Χρυσαυγή 3-0 α.α.
•Μετέωρα – Μεγάρχη 4-1: Ιακωβάκης (15’), Κεφαλάς (35’,65’), Κεχαγιάς (70’) – Γρ. Τριγώνης (50’)


Η βαθμολογία
Ομάδες Β. Ν-Ι-Η Γκολ
1. Εθνικός Καλ. 65 21-2-0 67-11
2. Φαρκαδόνα 64 21-1-1 75-20
3. Μετέωρα 51 16-3-4 47-23
4. Πετρωτό 48 14-6-3 48-19
5. Παραληθαίοι 41 12-5-6 47-34
6. Δήμητρα/Απόλλων 36 10-6-7 35-23
7. Αχ. Μπάρας 36 11-3-9 40-32
8. Κόζιακας 34 10-4-9 45-40
9. ΑΕΤ 31 9-4-10 48-45
10. Καστράκι 29 8-5-10 57-43
11. Φλαμούλι 29 8-5-10 36-38
12. Γενέσι 26 7-5-11 23-55
13. Aσκληπιός 24 7-3-13 22-39
14. Πυργετός 22 6-4-13 29-40
15. Αν/ση Τρικάλων 22 6-4-13 26-47
16. Μεγάρχη 15 4-3-16 26-65
17. Κρύα Βρύση 11 3-2-18 19-56
18. Χρυσαυγή ——————
* Η Χρυσαυγή έχει αποβληθεί
από το πρωτάθλημα
Οι σκόρερ
22 γκολ: Φασούλας (Εθνικός Καλαμπάκας)
19 γκολ: Δ. Παππάς (Φαρκαδόνα)
17 γκολ: Γκανάς (Παραληθαίοι)
16 γκολ: Ιακωβάκης (Μετέωρα)
15 γκολ: Ρέππας (Καστράκι), Νίττας (Εθνικός Καλαμπάκας)
14 γκολ: Ντούβλης (Καστράκι)
13 γκολ: Τσίλιας (Φαρκαδόνα), Κεφαλάς (Μετέωρα)


Η επόμενη αγωνιστική (24η)
Καστράκι – Ασκληπιός
Εθνικός Καλαμπάκας – Φαρκαδόνα
Πετρωτό – Φλαμούλι
Αν. Τρικάλων – Κρύα Βρύση
ΑΕΤ – Αχιλλέας
Πυργετός – Δήμητρα/Απόλλων
Κόζιακας – Παραληθαίοι
Γενέσι – Μετέωρα
Χρυσαυγή – Μεγάρχη


Α1 (1ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (21η αγ.)
Λογγάκι – Πελινναίοι 2-1
Παλιόπυργος – Κρήνη 3-1
Μεγαλοχώρι – Κλοκοτός 0-3
Ζάρκο – Πύργος 3-0 α.α.
Νομή – Αγ. Απόστολοι 0-2
Αγ. Οικουμένιος – Φανερωμένη 3-5
Κρηνίτσα – Κηπάκι 0-3
Ακαδημία 1 – Νεοχώρι 1-1


Η Βαθμολογία
ΟΜΑΔΕΣ Β. Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ.
1.Κλοκοτός 50 15-5-1 37-10
2.Φανερωμένη 44 14-2-5 60-33
3.Νεοχώρι 42 13-3-5 44-20
4.Κηπάκι 41 12-5-4 45-28
5.Παλιόπυργος 39 12-3-6 40-30
6.Λογγάκι 33 10-3-8 42-37
7.Μεγαλοχώρι 32 10-2-9 32-26
8.Κρήνη 29 8-5-8 32-32
9.Πελινναίοι 29 8-5-8 29-29
10.Κρηνίτσα 28 8-4-9 37-36
11.Ζάρκο 28 9-1-11 27-32
12. Αγ. Οικουμένιος 27 8-3-10 38-39
13.Άγιοι Απόστολοι 25 7-4-10 28-39
14.Ακαδημία 1 23 7-2-12 29-39
15.Νομή 10 3-1-17 16-41
16.Πύργος ———————
*Η ομάδα του Πύργου δε συμμετέχει
στο πρωτάθλημα


Η επόμενη αγωνιστική (22η)
Παλιόπυργος – Λογγάκι
Πελινναίοι – Μεγαλοχώρι
Κρήνη – Ζάρκο
Κλοκοτός – Νομή
Πύργος – Αγ. Οικουμένιος 0-3 α.α.
Αγ. Απόστολοι – Κρηνίτσα
Φανερωμένη – Ακαδημία 1
Νεοχώρι – Κηπάκι


Α1 (2ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (21η αγ.)
Ενωση Δ.Μ – Πορταικός 0-1
Πιαλεία – Διάβα 2-0
Μικ. Κεφ/σο – Δενδροχώρι 1-2
Βαλτινό – Φήκη 0-2
Παλιομονάστηρο – Αγία Μονή 4-2
Ασπροκκλησιά – Φωτάδα 3-0
Διαλεκτό – Βασιλική 0-5
Αμπελάκια – Πανχασιακός 4-0


Η Βαθμολογία
ΟΜΑΔΕΣ Β. Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ.
1.Βαλτινό 54 18-0-3 61-18
2.Δενδροχώρι 52 6-4-1 61-26
3.Πορταϊκός 37 11-4-6 38-29
4.Βασιλική 35 10-5-6 37-28
5.Διάβα 34 10-4-7 54-38
6.Φήκη 34 11-4-6 42-27
7.Αμπελάκια 31 8-7-6 40-27
8. Αγία Μονή 29 9-2-10 34-36
9.Πιαλεία 26 7-5-9 38-35
10.ΈνωσηΔ.Μ 26 6-8-7 32-32
11.Παλιομονάστηρο 24 6-6-9 35-43
12.Μικ.Κεφ/σο 23 5-8-8 43-40
13.Φωτάδα 22 6-4-11 31-49
14.Ασπροκκλησιά 20 5-5-11 30-38
15.Διαλεκτό 10 4-1-16 18-84
16.Πανχασιακός 7 2-1-18 24-68
(*) Aπό τη Φήκη έχουν αφαιρεθεί -3 βαθμοί

 


Η επόμενη αγωνιστική (22η)
Πιαλεία – Δροσερό/Μουριά
Πορταϊκός – Μικρό Κεφαλόβρυσο
Διάβα – Βαλτινό
Δενδροχώρι – Παλιομονάστηρο
Φήκη – Ασπροκκλησιά
Αγία Μονή – Διαλεκτό
Φωτάδα – Αμπελάκια
Πανχασιακός – Βασιλική


Παιδικό πρωτάθλημα
1ος Όμιλος

Ακαδημία 1 – Πυργετός 4-2
Φήκη – Δήμος Κόζιακα 0-0
Φλαμούλι – Ριζαριό 4-2
Φαλώρεια – Ασκληπιός 0-2
2ος Όμιλος
Αναγέννηση – Καλύβια 3-0
ΑΕΤ – Δήμητρα/Απόλλων 1-1
ΑΟΤ – Μετέωρα 1-6

 

Από την εφημερίδα "Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ"

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Αφήστε μια απάντηση

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί.