Τα αποτελέσματα – Η Βαθμολογίες – Οι επόμενες αγωνιστικές

Με καλό καιρό πραγματοποίηθηκαν τα παιχνίδια όλων των κατηγοριών το περασμένο Σαββατοκύριακο και με ενδιαφέρων θα διεξαχθούν και το ερχόμενο. Ένα παιχνίδι από τα πολλά που ακολουθούν το Σάββατο, πέρα του πρωτοπόρου Εθνικού Καλαμπάκας που αντιμετωπίζει τον Απόλλων/Δήμητρα, έιναι και αυτό της Κρύας βρύσης με την Φαρκαδόνα.

Kastr_ParSUC52912.jpg
0 172

Με καλό καιρό πραγματοποίηθηκαν τα παιχνίδια όλων των κατηγοριών το περασμένο Σαββατοκύριακο και με ενδιαφέρων θα διεξαχθούν και το ερχόμενο. Ένα παιχνίδι από τα πολλά που ακολουθούν το Σάββατο, πέρα του πρωτοπόρου Εθνικού Καλαμπάκας που αντιμετωπίζει τον Απόλλων/Δήμητρα, έιναι και αυτό της Κρύας βρύσης με την Φαρκαδόνα.

Με καλό καιρό πραγματοποιήθηκαν τα παιχνίδια όλων των κατηγοριών το περασμένο Σαββατοκύριακο και με ενδιαφέρων θα διεξαχθούν και το ερχόμενο. Ένα παιχνίδι από τα πολλά που ακολουθούν το Σάββατο, πέρα του πρωτοπόρου Εθνικού Καλαμπάκας που αντιμετωπίζει τον Απόλλων/Δήμητρα, έιναι και αυτό της Κρύας βρύσης με την Φαρκαδόνα.Και το λέμε αυτό γιατί παρ’ όλο που η Κρύα Βρύση είναι τελευταία στην κατηγορία εν τούτης έχει αγριέψει τελευταία και αν δούμε κάποια έκπληξη ας μην παραξενευτούμε..

 

Kastr_ParSUC52925.jpg

 

 

Α’ Ερασιτεχνική
Τα αποτελέσματα (25η αγ.)

Ασκληπιός – Φαρκαδόνα 0-3: Λαγόπουλος (33’,45’ πέν), Παππάς (78’)
Φλαμούλι – Καστράκι 4-1: Ψωφάκης (62’), Μούσα (70’), Πισώνης (80’,85’)
Κρύα Βρύση – Εθνικός Καλαμπάκας 0-2: Χαιταλής (30’,60’)
Αχιλλέας – Πετρωτό 1-3:Σημιλλής (60’)- Παπαευαγγέλου ( 13’,70’), Μπανάσιος (50’)
Δήμητρα/Απόλλων – Αν. Τρικάλων 2-0: Τσάκαλος (3’), Καλαμαράς (85’)
Παραληθαίοι – ΑΕΤ 3-0: Γκαγκαστάθης (39’), Νάκος (55’), Λουλές (85’)
Μετέωρα – Πυργετός 2-1: Ιακωβάκης Γ. (35’), Σκούρας (70’) – Ιακωβάκης Ν. (53’)
Μεγάρχη – Κόζιακας 1-1: Τριγώνης Γρ. (5’ πέν) – Καραίσκος (40’)
Χρυσαυγή – Γενέσι 0-3 α.α.

Η βαθμολογία
Ομάδες Βαθ. Ν-Ι-Η Γκολ
1. Εθνικός Καλ/κας 69 22-3-0 70-12
2. Φαρκαδόνα 68 22-2-1 79-21
3. Πετρωτό 54 16-6-3 53-20
4. Μετέωρα 54 17-3-5 49-25
5. Παραληθαίοι 44 13-5-7 52-38
6. Δήμητρα/Απόλλων 42 12-6-7 38-23
7. Κόζιακας 38 11-5-9 50-43
8. Αχιλλέας Μπάρας 37 11-4-10 42-36
9. Καστράκι 32 9-5-11 61-49
10. ΑΕΤ 32 9-5-11 49-49
11. Φλαμούλι 32 9-5-11 40-41
12. Γενέσι 32 9-5-11 27-55
13. Αναγ. Τρικάλων 25 7-4-14 29-51
14. Aσκληπιός 24 7-3-15 24-45
15. Πυργετός 22 6-4-15 30-43
16. Μεγάρχη 19 5-4-16 30-66
17. Κρύα Βρύση 11 3-2-20 21-61
18. Χρυσαυγή —————————————-
* Η Χρυσαυγή έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα
Οι σκόρερ
22 γκολ: Φασούλας (Εθνικός Καλαμπάκας)
20 γκολ: Δ. Παππάς (Φαρκαδόνα)
17 γκολ: Γκανάς (Παραληθαίοι), Ιακωβάκης (Μετέωρα)
16 γκολ: Ρέππας (Καστράκι), Νίττας (Εθνικός Καλαμπάκας)
15 γκολ: Ντούβλης (Καστράκι)
13 γκολ: Τσίλιας, Λαγόπουλος (Φαρκαδόνα), Κεφαλάς (Μετέωρα), Ψωφάκης (Φλαμούλι), Γρ. Τριγώνης (Μεγάρχη)

Η επόμενη αγωνιστική (26η)
Φλαμούλι – Ασκληπιός
Φαρκαδόνα – Κρύα Βρύση
Καστράκι – Αχιλλέας
Εθνικός Καλαμπάκας – Δήμητρα/Απόλλων
Πετρωτό – Παραληθαίοι
Αν. Τρικάλων – Μετέωρα
ΑΕΤ – Μεγάρχη
Πυργετός – Χρυσαυγή 3-0 α.α.
Κόζιακας – Γενέσι
Α1 (1ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (22η αγ.)
Παλιόπυργος – Λογγάκι 3-1
Πελινναίοι – Μεγαλοχώρι 1-0
Κρήνη – Ζάρκο 0-0
Κλοκοτός – Νομή 4-1
Πύργος – Αγ. Οικουμένιος 0-3 α.α.
Αγ. Απόστολοι – Κρηνίτσα 0-0
Φανερωμένη – Ακαδημία 1 2-1
Νεοχώρι – Κηπάκι 1-3

Η Βαθμολογία
Ομάδες Βαθ. Ν-Ι-Η Γκολ
1.Κλοκοτός 53 16-5-1 41-11
2.Φανερωμένη 47 15-2-5 62-34
3.Κηπάκι 44 13-5-4 48-29
4.Νεοχώρι 42 13-3-6 45-23
5.Παλιόπυργος 42 13-3-6 43-31
6.Λογγάκι 33 10-3-9 43-40
7.Μεγαλοχώρι 32 10-2-10 32-27
8.Πελινναίοι 32 9-5-8 30-29
9. Αγ. Οικουμένιος 30 9-3-10 41-39
10.Κρήνη 30 8-6-8 32-32
11.Κρηνίτσα 29 8-5-9 37-36
12.Ζάρκο 29 9-2-11 27-32
13.Άγιοι Απόστολοι 26 7-5-10 28-39
14.Ακαδημία 1 23 7-2-13 30-41
15.Νομή 10 3-1-17 16-41
16.Πύργος ——————————————
*Η ομάδα του Πύργου δε συμμετέχει στο πρωτάθλημα


Η επόμενη αγωνιστική (23η)
Λογγάκι – Μεγαλοχώρι
Ζάρκο – Παλιόπυργος
Νομή – Πελινναίοι
Αγ. Οικουμένιος – Κρήνη
Κρηνίτσα – Κλοκοτός
Ακαδημία – Πύργος 3-0 α.α.
Νεοχώρι – Απόστολοι
Κηπάκι – Φανερωμένη


Α1 (2ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (22η αγ.)
Πιαλεία – Δροσερό/Μουριά 2-2
Πορταϊκός – Μικρό Κεφαλόβρυσο 5-2
Διάβα – Βαλτινό 2-3
Δενδροχώρι – Παλιομονάστηρο 4-0
Φήκη – Ασπροκκλησιά 3-0
Αγία Μονή – Διαλεκτό 3-0 α.α.
Φωτάδα – Αμπελάκια 2-2
Πανχασιακός – Βασιλική 3-3
Η Βαθμολογία
Ομάδες Βαθ. Ν-Ι-Η Γκολ
1.Βαλτινό 57 19-0-3 64-20
2.Δενδροχώρι 55 17-4-1 65-26
3.Πορταϊκός 40 12-4-6 53-31
4.Φήκη 37 12-4-6 45-27
5.Βασιλική 36 10-6-6 40-31
6.Διάβα 34 10-4-8 56-41
7.Αμπελάκια 32 8-8-6 42-29
8. Αγία Μονή 32 10-2-10 37-36
9.Πιαλεία 27 7-6-9 40-37
10.ΈνωσηΔ.Μ 27 6-9-7 34-34
11.Παλιομονάστηρο 24 6-6-10 35-47
12.Μικ.Κεφ/σο 23 5-8-9 45-45
13.Φωτάδα 23 6-5-11 33-51
14.Ασπροκκλησιά 20 5-5-12 30-41
15.Διαλεκτό 10 4-1-17 18-87
16.Πανχασιακός 8 2-2-18 27-71
(*) Aπό τη Φήκη έχουν αφαιρεθεί -3 βαθμοί


Η επόμενη αγωνιστική (23η)
Ενωση Δ.Μ. – Μικ. Κεφ/σο
Βαλτινό – Πιαλεία
Παλιομονάστηρο – Πορταικός
Ασπροκκλησιά – Διάβα
Διαλεκτό – Δενδροχώρι
Αμπελάκια – Φήκη
Πανχασιακός – Αγία Μονή
Βασιλική – Φωτάδα


Β1 ΕΠΣΤ – 1ος όμιλος
Τα αποτελέσματα (19η αγ.)
Ράξα – Λεπτοκαρυά 1-1
Θεόπετρα – Σαρακίνα 4-2
Φωτεινό – Ακαδημία 3-0 α.α.
Σωτήρα – Αρματολικό 3-0 α.α.
Οξύνεια – Γαρδίκι 2-3
Βυτουμάς – Κεφαλοβρυσιακός 2-4
Χρυσομηλιά – Αγιόφυλλο 2-0

Η Βαθμολογία
Ομάδες Βαθ. Ν-Ι-Η Γκολ
1.Κεφαλοβρυσιακός 45 14-3-2 43-16
2.Λεπτοκαρυά 44 14-2-3 50-13
3.Χρυσομηλιά 41 13-2-4 53-20
4.Φωτεινό 41 13-2-4 49-29
5.Ράξα 36 12-3-4 51-23
6.Σωτήρα 36 10-6-3 44-21
7.Αγιόφυλλο 33 11-0-8 43-28
8.Θεόπετρα 26 8-2-8 44-34
9.Γαρδίκι 21 9-1-8 32-49
10.Οξύνεια 19 7-2-10 30-55
11.Σαρακίνα 17 6-2-11 31-36
12.Βυτουμάς 10 3-1-15 28-64
13.Ακαδημία —————————————–
14.Αρματολικό —————————————
* Aπό το Γαρδίκι έχουν αφαιρεθεί 7 βαθμοί
* Αρματολικό και Ακαδημία έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα


Η επόμενη αγωνιστική (20η)
Θεόπετρα – Ράξα
Λεπτοκαρυά – Φωτεινό
Σαρακίνα – Σωτήρα
Ακαδημία – Οξύνεια
Αρματολικό – Βυτουμάς
Γαρδίκι – Χρυσομηλιά
Κεφαλοβρυσιακός – Αγιόφυλλο


Β1 (2ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (19η αγ.)
Ξυλοπάροικο – Αν. Μεγάρχης 0-3 α.α.
Ελευθεροχώρι – Πηγή 1-2
Πρίνους – Αγιος Κων/νος 3-0 α.α.
Λιλή – Πρόδρομος 1-5
Μπελέτσι – Ασπρόβαλτος 0-3 α.α.
Ανταλλάξιμα – Λυγαριά 0-1
Φιλύρα – Αγ. Βησσαρίωνας 2-1

Η Βαθμολογία
Ομάδες Βαθ. Ν-Ι-Η Γκολ
1.Πρόδρομος 54 18-0-1 62-8
2. Πρίνους 46 14-4-1 46-9
3.Ελευθεροχώρι 41 13-2-4 49-23
4.Πηγή 40 14-3-2 51-15
5.Λυγαριά 35 11-2-6 37-22
6.Φιλύρα 31 9-4-8 37-28
7.Ασπρόβαλτος 29 9-2-8 44-39
8.Ανταλλάξιμα 27 8-3-8 27-20
9.Άγιος Βησ/νας 23 6-5-8 38-36
10.Άγιος Κων/νος 20 6-2-11 38-44
11.Αναγέννηση Μ. 16 5-1-13 22-70
12.Λιλή 15 5-0-14 27-56
13.Μπελέτσι —————————————–
14.Ξυλοπάροικο ————————————-
(*) Ξυλοπάροικο και Μπελέτσι έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική (20η)
Ελευθεροχώρι – Ξυλοπάροικο
Αν. Μεγάρχης – Πρίνους
Πηγή – Λιλή
Αγιος Κων/νος – Μπελέτσι
Πρόδρομος – Ανταλλάξιμα
Ασπρόβαλτος – Φιλύρα
Λυγαριά – Αγ. Βησσαρίωνας


Β1 (3ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (19η αγ.)
Πηνειάδα – Καρυές 1-3
Ερμής – Ριζαριό 0-3 α.α.
Ρόγγια – Αστέρας: δε διεξήχθη
Πατουλιά – Λόγγος 3-0 α.α.
Παράδεισος – Διαμάντι 2-1
Γλύνος – Καλλιθέα 3-0 α.α.
Σαράγια – Αρδάνι 3-0

Η βαθμολογία
Ομάδες Βαθ. Ν-Ι-Η Γκολ
1.Ριζαριό 49 16-1-2 55-15
2.Γλύνος 49 16-1-2 49-11
3.Καρυές 49 16-1-2 50-18
4.Σαράγια 43 14-1-4 48-24
5.Παράδεισος 36 12-0-7 55-33
6.Διαμάντι 36 12-0-7 46-24
7.Πηνειάδα 35 11-2-6 50-33
8.Ερμής 30 10-0-9 54-42
9.Αρδάνι 21 7-0-12 35-38
10.Πατουλιά 22 7-1-11 35-65
11.Καλλιθέα —————————————–
12.Ρόγγια ——————————————–
13.Αστέρας ——————————————
14.Λόγγος ——————————————-
* Λόγγος, Αστέρας, Ρόγγια και Καλλιθέα έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα
* Από την Καλλιθέα έχουν αφαιρεθεί -6 βαθμοί

Η επόμενη αγωνιστική (20η)
Ερμής – Πηνειάδα
Καρυές – Ρόγγια
Ριζαριό – Πατουλιά
Αστέρας – Παράδεισος
Λόγγος – Γλύνος
Διαμάντι – Σαράγια
Καλλιθέα – Αρδάνι

πηγή "Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ"

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Αφήστε μια απάντηση

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί.