Τα αποτελέσματα – Η Βαθμολογία – Η επόμενη αγωνιστική

Με καλό καιρό πραγματοποιήθηκαν τα παιχνίδια του περασμένου Σαββατοκύριακου στην περιοχή μας και όλοι οι φίλαθλοι ξεχύθηκαν στα γήπεδα. Αρκετό ενδιαφέρον παρουσιάζουν και τα παιχνίδια της επόμενης αγωνιστικής. Στο ρεπορτάζ σας δίνεται η ευκαιρία να δείτε τα αποτελέσματα, την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική.

met_petrotosuc57541.jpg
0 194

Με καλό καιρό πραγματοποιήθηκαν τα παιχνίδια του περασμένου Σαββατοκύριακου στην περιοχή μας και όλοι οι φίλαθλοι ξεχύθηκαν στα γήπεδα. Αρκετό ενδιαφέρον παρουσιάζουν και τα παιχνίδια της επόμενης αγωνιστικής. Στο ρεπορτάζ σας δίνεται η ευκαιρία να δείτε τα αποτελέσματα, την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική.

Με καλό καιρό πραγματοποιήθηκαν τα παιχνίδια του περασμένου Σαββατοκύριακου στην περιοχή μας και όλοι οι φίλαθλοι ξεχύθηκαν στα γήπεδα. Αρκετό ενδιαφέρον παρουσιάζουν και τα παιχνίδια της επόμενης αγωνιστικής. Στο ρεπορτάζ σας δίνεται η ευκαιρία να δείτε τα αποτελέσματα, την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική.

 

 

 

Α’ Ερασιτεχνική
Tα αποτελέσματα (22η αγ.)
• Πετρωτό – Ασκληπιός 1-0: Ρόμπος (30’)
• Αναγέννηση – Εθνικός 0-4: Φασούλας (4’,38’), Λεάντρο (20’), Βλάχος (60’)
• ΑΕΤ – Καστράκι 2-0: Κοτρώτσιος (38’,60’)
• Πυργετός – Φαρκαδόνα 0-1: Παππάς Δ. (59’ πέν)
• Γοργογύρι – Φλαμούλι 3-0: Πολίτης (15’), Κόκκοβας (55’), Αλέξης (88’)
• Γενέσι – Κρ. Βρύση 2-1: Γεωργούλας Αθ. (15’30’) – Τρικάλης (53’)
• Μεγάρχη – Δήμητρα/Απόλλων 2-1: Τσιγάρας (21’), Λαγάρας (75’) – Μπαρμπαρούσης (20’)
• Μετέωρα – Παραληθαίοι 3-3: Κεφαλάς (15’, 73’), Νάκος Γ. (98’ αυτογκολ) – Γιουβρής (40’), Γ. Νάκος (80’,82’)


Η βαθμολογία
Ομάδες Β. Ν-Ι-Η Γκολ
1. Εθνικός Καλ. 62 20-2-0 64-11
2. Φαρκαδόνα 61 20-1-1 71-18
3. Μετέωρα 48 15-3-4 43-22
4. Πετρωτό 45 13-6-3 45-18
5. Παραληθαίοι 38 11-5-6 44-34
6. Αχ. Μπάρας 36 11-3-8 39-29
7. Δήμητρα/Απόλλων 35 10-5-7 35-23
8. ΑΕΤ 31 9-4-9 47-41
9. Κόζιακας 31 9-4-9 42-39
10. Καστράκι 29 8-5-9 56-40
11. Φλαμούλι 26 7-5-10 32-37
12. Γενέσι 25 7-4-11 23-55
13. Aσκληπιός 24 7-3-12 22-36
14. Αν/ση Τρικάλων 22 6-4-12 24-43
15. Πυργετός 19 5-4-13 27-39
16. Μεγάρχη 15 4-3-15 25-61
17. Κρύα Βρύση 11 3-2-17 18-54
18. Χρυσαυγή————————-
* Η Χρυσαυγή έχει αποβληθεί
από το πρωτάθλημα
Οι σκόρερ
21 γκολ: Φασούλας (Εθνικός Καλαμπάκας)
18 γκολ: Δ. Παππάς (Φαρκαδόνα)
17 γκολ: Γκανάς (Παραληθαίοι)
15 γκολ: Ιακωβάκης (Μετέωρα), Ρέππας (Καστράκι)
14 γκολ: Νίττας (Εθνικός Καλαμπάκας), Ντούβλης (Καστράκι)
12 γκολ: Χασιώτης, Κοτρώτσιος (ΑΕΤ)
11 γκολ: Ψωφάκης (Φλαμούλι), Λαγόπουλος, Τσίλιας (Φαρκαδόνα), Γρ. Τριγώνης (Μεγάρχη), Κεφαλάς (Μετέωρα)


Η επόμενη αγωνιστική (23η)
Ασκληπιός – Εθνικός
Καστράκι – Πετρωτό
Φαρκαδόνα – Αναγέννηση
Φλαμούλι – ΑΕΤ
Κρύα Βρύση – Πυργετός
Αχιλλέας- Κόζιακας
Δήμητρα/Απόλλων – Γενέσι
Παραληθαίοι – Χρυσαυγή
Μετέωρα – Μεγάρχη


Α1 (1ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (20η αγ.)
Κρήνη – Λογγάκι 3-2
Κλοκοτός – Πελινναίοι 3-1
Πύργος – Παλιόπυργος 0-3 α.α.
Αγ. Απόστολοι – Μεγαλοχώρι 2-1
Φανερωμένη – Ζάρκο 3-1
Κηπάκι – Νομή 2-0
Νεοχώρι – Αγ. Οικουμένιος 2-4
Κρηνίτσα – Ακαδημία 1 0-3


Η Βαθμολογία
ΟΜΑΔΕΣ Β Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ.
1.Κλοκοτός 47 14-5-1 34-10
2.Φανερωμένη 41 13-2-5 55-30
3.Νεοχώρι 41 13-2-5 43-19
4.Κηπάκι 38 11-5-4 42-28
5.Παλιόπυργος 36 11-3-6 37-29
6.Μεγαλοχώρι 32 10-2-8 32-23
7.Λογγάκι 30 9-3-8 40-36
8.Κρήνη 29 8-5-7 31-29
9.Κρηνίτσα 28 8-4-8 37-33
10. Αγ. Οικουμένιος 27 8-3-9 35-34
11.Πελινναίοι (**) 26 7-5-7 24-26
12.Ζάρκο 25 8-1-11 24-32
13.Άγ. Απόστολοι(**) 22 6-4-9 25-35
14.Ακαδημία 1 (**) 19 6-1-12 26-37
15.Νομή (**) 10 3-1-15 15-37
16.Πύργος ———————
*Η ομάδα του Πύργου δε συμμετέχει
στο πρωτάθλημα
** Εχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο
Η επόμενη αγωνιστική (21η)
Λογγάκι – Πελινναίοι
Παλιόπυργος – Κρήνη
Μεγαλοχώρι – Κλοκοτός
Ζάρκο – Πύργος
Νομή – Αγ. Απόστολοι
Αγ. Οικουμένιος – Φανερωμένη
Κρηνίτσα – Κηπάκι
Ακαδημία 1 – Νεοχώρι


Α1 (2ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (20η αγ.)
Διάβα – Ενωση Δ.Μ. 3-0
Δενδροχώρι – Πορταικός 2-1
Φήκη – Πιαλεία 2-0
Αγία Μονή – Μικ. Κεφ/σο 3-2
Φωτάδα – Βαλτινό 2-6
Βασιλική – Παλιομονάστηρο 2-1
Πανχασιακός – Ασπροκκλησιά 2-6
Διαλεκτό – Αμπελάκια 0-6


Η Βαθμολογία
ΟΜΑΔΕΣ Β Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ.
1.Βαλτινό 54 18-0-2 61-16
2.Δενδροχώρι (**) 46 14-4-1 56-24
3.Διάβα 34 10-4-6 54-36
4.Πορταϊκός 34 10-4-6 37-29
5.Βασιλική 32 9-5-6 32-28
6.Φήκη 31 10-4-6 40-27
7. Αγία Μονή 29 9-2-9 32-32
8.Αμπελάκια 28 7-7-6 36-27
9.ΈνωσηΔ.Μ(**) 26 6-8-5 31-28
10.Μικ.Κεφ/σο 23 5-8-7 42-38
11.Πιαλεία 23 6-5-9 36-35
12.Φωτάδα 22 6-4-10 31-46
13.Παλιομονάστηρο 21 5-6-9 31-41
14.Ασπροκκλησιά 17 4-5-11 27-38
16.Διαλεκτό 10 4-1-15 18-79
15.Πανχασιακός 7 2-1-17 24-64
(*) Aπό τη Φήκη έχουν αφαιρεθεί -3 βαθμοί
(**) Εχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο


Η επόμενη αγωνιστική (21η)
Ενωση Δ.Μ – Πορταικός
Πιαλεία – Διάβα
Μικ. Κεφ/σο – Δενδροχώρι
Βαλτινό – Φήκη
Παλιομονάστηρο – Αγία Μονή
Ασπροκκλησιά – Φωτάδα
Διαλεκτό – Βασιλική
Αμπελάκια – Πανχασιακός


Β1 ΕΠΣΤ (1ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (18η αγ.)
Σαρακίνα – Ράξα 0-2
Ακαδημία – Λεπτοκαρυά 0-3 α.α.
Αρματολικό – Θεόπετρα 0-3 α.α.
Γαρδίκι – Φωτεινό 2-0
Κεφαλοβρυσιακός – Σωτήρα 0-0
Αγιόφυλλο – Οξύνεια 7-0
Χρυσομηλιά – Βυτουμάς 2-0


Η Βαθμολογία
ΟΜΑΔΕΣ Β Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ.
1.Λεπτοκαρυά 43 14-1-3 49-12
2.Κεφαλοβρυσιακός 42 13-3-2 39-14
3.Ράξα 38 12-2-4 50-22
4.Φωτεινό 38 12-2-4 46-29
5.Αγιόφυλλο 33 11-0-7 43-26
6.Σωτήρα 33 9-6-3 40-24
7.Χρυσομηλιά 32 10-2-5 43-24
8.Θεόπετρα 23 7-2-8 33-29
9.Οξύνεια 23 7-2-9 30-50
10.Σαρακίνα 20 6-2-10 29-32
11.Γαρδίκι 18 8-1-8 30-49
12.Βυτουμάς 10 3-1-14 26-60
13.Ακαδημία ————————
14.Αρματολικό ————————
* Οι ομάδες με αστερίσκο (*) έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο
* Aπό το Γαρδίκι έχουν αφαιρεθεί 7 βαθμοί
* Αρματολικό και Ακαδημία έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα
* Δεν υπολογίζονται οι αγώνες Χρυσομηλιά – Θεόπετρα


Η επόμενη αγωνιστική (19η)
Ράξα – Λεπτοκαρυά
Θεόπετρα – Σαρακίνα
Φωτεινό – Ακαδημία
Σωτήρα – Αρματολικό
Οξύνεια – Γαρδίκι
Βυτουμάς – Κεφαλοβρυσιακός
Χρυσομηλιά – Αγιόφυλλο


Β1 (2ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (18η αγ.)
Πηγή – Ξυλοπάροικο 3-0 α.α.
Αγιος Κων/νος – Αν. Μεγάρχης 1-3
Πρόδρομος – Ελευθεροχώρι 4-1
Ασπρόβαλτος – Πρίνους 0-3
Λυγαριά – Λιλή 5-0
Αγ. Βησσαρίωνας – Μπελέτσι 3-0 α.α.
Φιλύρα – Ανταλλάξιμα 2-2


Η Βαθμολογία
ΟΜΑΔΕΣ Β Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ.
1.Πρόδρομος 48 16-0-2 54-8
2.Πηγή 45 14-3-1 50-11
3. Πρίνους 43 13-4-1 43-9
4.Ελευθεροχώρι 41 13-2-3 48-21
5.Λυγαριά 32 10-2-6 36-22
6.Φιλύρα 28 8-4-8 35-30
7.Ανταλλάξιμα 26 8-2-8 27-19
8.Ασπρόβαλτος 26 8-2-8 41-39
9.Άγιος Βησ/νας 22 6-4-6 34-31
10.Άγιος Κων/νος 20 6-2-10 38-41
11.Λιλή 15 5-0-13 26-51
12.Αναγέννηση Μ. 13 4-1-13 21-72
13.Μπελέτσι ————————-
14.Ξυλοπάροικο ————————-
(*) Λυγαριά και Πρίνους έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο
(*)Ξυλοπάροικο και Μπελέτσι έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα
Η επόμενη αγωνιστική (19η)
Ξυλοπάροικο – Αν. Μεγάρχης
Ελευθεροχώρι – Πηγή
Πρίνους – Αγιος Κων/νος
Λιλή – Πρόδρομος
Μπελέτσι – Ασπρόβαλτος
Ανταλλάξιμα – Λυγαριά
Φιλύρα – Αγ. Βησσαρίωνας


Β1 (3ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα (18η αγ.)
Ριζαριό – Πηνειάδα 3-1
Αστέρας – Καρυές 0-3 α.α.
Λόγγος – Ερμής 0-3 α.α.
Διαμάντι – Ρόγγια 3-0 α.α.
Καλλιθέα – Πατουλιά 0-3 α.α.
Αρδάνι – Παράδεισος 1-4
Σαράγια – Γλύνος 1-3


Η βαθμολογία
ΟΜΑΔΕΣ Β Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ.
1.Ριζαριό 46 15-1-2 52-15
2.Καρυές 46 15-1-2 47-17
3.Γλύνος 43 14-1-2 42-11
4.Σαράγια 40 13-1-4 45-24
5.Διαμάντι 36 12-0-6 45-22
6.Πηνειάδα 35 11-2-5 49-30
7.Παράδεισος 33 11-0-6 53-28
8.Ερμής 30 10-0-8 54-39
9.Αρδάνι 21 7-0-11 35-35
10.Πατουλιά 19 6-1-11 32-65
11.Καλλιθέα ————————
12.Ρόγγια ————————
13.Αστέρας ————————-
14.Λόγγος ————————-
* Λόγγος, Αστέρας, Ρόγγια και Καλλιθέα έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα
* Από την Καλλιθέα έχουν αφαιρεθεί
-6 βαθμοί
* Δεν υπολογίζονται τα παιχνίδια Παράδεισος- Γλίνος, Φωτεινό – Αγιόφυλλο.


Η επόμενη αγωνιστική (19η)
Πηνειάδα – Καρυές
Ερμής – Ριζαριό
Ρόγγια – Αστέρας
Πατουλιά – Λόγγος
Παράδεισος – Διαμάντι
Γλύνος – Καλλιθέα
Σαράγια – Αρδάνι
Παιδικό Πρωτάθλημα
1ος Όμιλος

Ακαδημία 1 – Φήκη 6-1
Πυργετός – Φλαμούλι 1-1
Δήμος Κόζιακα – Φαλώρεια 2-5
Ριζαριό – Ασκληπιός 2-3


2ος Όμιλος
Αναγέννηση – ΑΕΤ 0-5
Καλύβια – ΑΟ Τρίκαλα 2-2
Δήμητρα/Απόλλων – Παραληθαίοι 5-0

τα στοιχεία είναι παρμενα από την εφημερίδα "Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ"

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Αφήστε μια απάντηση

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί.