Σαν σίφουνας πέρασε η Διάβα από την Πύλη

Ένα ευχάριστο πρωινό πέρασε η ομάδα της Δόξας στην Πύλη καθώς πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και κέρδισε εύκολα και δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης. Οι φιλοξενούμενοι είχαν καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο (0-3) και θα μπορούσαν να έχουν πετύχει περισσότερα τέρματα αν ήταν λίγο πιο προσεχτικοί οι επιθετικοί της ομάδας.

0 307

Ένα ευχάριστο πρωινό πέρασε η ομάδα της Δόξας στην Πύλη καθώς πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και κέρδισε εύκολα και δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης . Οι φιλοξενούμενοι είχαν καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο (0-3) και θα μπορούσαν να έχουν πετύχει περισσότερα τέρματα αν ήταν λίγο πιο προσεχτικοί οι επιθετικοί της ομάδας .

Ξεχώρισαν από τους Διαβήτες ο αρχηγός της ομάδας Βασίλης Δημούσης, ο Φάνης Γιάννης και ο απόρθητος Μάκης Καραφύλλας. Το 0-4 κρίνεται δίκαιο και αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού. Χωρίς λάθη η διαιτησία του κ. Μανασή.

Τα γκολ :

• 11΄ (0-1) : Ο Λίτσιος από δεξιά με σουτ ανοίγει το σκορ .
  • 17΄ (0-2) : Ο Δημούσης μετά από ωραία πάσα του Αναστογιάννη διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του .
  • 39΄ (0-3) : Ο Γιώργος Κ. Ζαλαβράς με φοβερό πλασέ στέλνει τη μπάλα στο γάμα της εστίας των γηπεδούχων για το 0-3 .
  • 77΄ (0-4) : Ο Αναστογιάννης με βολέ γράφει το τελικό 0-4 .

• Πύλη : Γκανάς , Κόρακας Κ (66΄ Κούτσικος) , Γαγάκης , Κόρακας Δ , Μπαμπάτσιας , Τσιονάρας , Κουφογάζος , Ραμιώτης , Ραμιώτης Β (72΄ Κουφογάζος Α) , Τσιαμπαλής (61΄ Δουλαλάς) , Μαρδαλής .
  • Διάβα : Καραφύλλας , Μπλούτσος , Μποτίνας , Ζαλαβράς Β. Γ , Ζαλαβράς Κ. Γ (79΄ Κόνης Γ) , Λίτσιος (62΄ Αβραμόπουλος) , Αναστογιάννης , Δημούσης (74΄ Στεφόπουλος Ν) , Τσακνάκης , Γιάννης , Τσίκαρης .