Πηνειάδα – Κεραυνός Βασιλική 1 – 1

Μετά από ένα αρκετά καλό, γεμάτο φάσεις και συγκινήσεις παιχνίδι, η Πηνειάδα τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει την Βασιλική στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι που αμφισβητήθηκε έντονα από τους φιλοξενούμενος οι οποίοι θεωρούν σαφώς πως ο κ. Τσιόυλης τους στέρησε δύο πολύτιμους βαθμούς από την ομάδα τούς.

0 327

Μετά από ένα αρκετά καλό, γεμάτο φάσεις και συγκινήσεις παιχνίδι, η Πηνειάδα τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει την Βασιλική στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι που αμφισβητήθηκε έντονα από τους φιλοξενούμενος οι οποίοι θεωρούν σαφώς πως ο κ. Τσιόυλης τους στέρησε δύο πολύτιμους βαθμούς από την ομάδα τούς. Οι νεοφώτιστη ομάδα της Πηνειάδας έδειξε καλά στοιχεία όπως και ο Κεραυνός, με προπονητή τον Κώστα Νικολάου που τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες σε μία φάση λίγο πριν το τέλος που σχολιάστηκε από τους παραβρισκόμενους στο γήπεδο.

Οι φάσεις του παιχνιδιού

14′ – Σούτ του Δημουλά αποκρούει σε κόρνερ ο Ντούμπας

36′ – Κόρνερ του Βολιώτη, κεφαλιά του Μακουτίδη στα χέρια του Παπία

45′- Συνεργασία Γκουλιόπουλου, Δημουλά και ο Κ. Γρηγορίου μόνος του απέναντι στον τερματοφύλακα του γηπεδούχων χάνει μεγάλη ευκαιρία για γκόλ

46′- Αλλαγή Διαιτητή – Την θέση του Αποστόλου [Τραυματίας] παίρνει ο βοηθός Τσιούλης

54΄- Από μπαλιά του Δημουλά, ο Παππάς χάνει κλασική ευκαιρία για γκολ

59′ – Ατομική προσπάθεια του Κώστα Γρηγορίου βγαίνει μια ακόμη φορά τετ-α τετ αλλά ο Ντούμπας ξανά σε ετοιμότητα.

64′ – Φάουλ του νεαρού Κώστα Καλόγηρου, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Παπία

69′ – Η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα χάνεται με τον Γκουλιόπουλο μόνος του να πλασάρει άστοχα πάνω από το τέρμα του Ντούμπα.

72′- Αδράνεια της άμυνας του Κεραυνού, ο Μακουτίδης πλασάρει πάνω στον Παπία χάνοντας έτσι μεγάλη ευκαιρία για τους νεοφώτιστους

74′- Μετά από φάουλ στον Δημουλά, ο διαιτητής Τσιούλης "κόβει" την φάση με τον Τούλα να είναι μόνος του έτοιμος για το 0-1.

75′- Φάουλ του Σπύρο Βολιώτη λίγο πάνω από τα δοκάρια του Παπία

78′ – Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, ο Κώστας Λίτος αναγκάζει τον Ντούμπα να κάνει εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ

80′ – Σύγχυση στην άμυνα της Πηνειάδας, η μπάλα φτάνει στον Κώστα Γκουλιόπουλο που με πλασέ κάνει το 0-1

83′ – Ο διαιτητής Τσιούλης αποβάλλει τον Φώντα Μαντζάνα με δεύτερη κίτρινη κάρτα προκαλώντας απορία στο πάγκο του Κεραυνού.

94′ 38” – Ο διαιτητής Τσιούλης δίνει πέναλτι! σε "πέσιμο" του ίσως κορυφαίου του αγώνα Γ. Καψιώχα. Ένα πέναλτι που προκάλεσε διαμαρτυρία αλλά και γέλια στους πάγκους των δυο ομάδων.  Το εκτέλεσε και ισοφάρισε ο Κ.Καλόγηρος

Με πολλά και σοβαρά παράπονα η ομάδα του Κεραυνού όπως πριν αναφέρθηκε για τον Αποστόλη Τσιουλη, τον οποίο οι άνθρωποι των φιλοξενούμενων θεωρούν δυστυχώς μεγάλο αρνητικό πρωταγωνιστή του αγώνα

ΠΗΝΕΙΑΔΑ   Ντούμπας, Βολιώτης, Α.Καψιώχας, Γ.Καψιώχας, Τραπάτσος, Παρδάλης [Σ.Καψιώχας], Δ.Καλόγηρος, Κ.Καλόγηρος, Μακουτίδης, Ι.Καψιώχας, Ζυλογίαννης

ΒΑΣΙΛΙΚΗ    Παπίας, Πανάγος, Ζάρρας, Μαντζάνας, Ε.Γρηγορίου, Παππάς, Νάκας, Αλμπάνης [Τούλας], Κ.Γρηγορίου [Κ.Λίτος], Δημουλάς [Σαμαράς], Γκουλιόπουλος