Μια ακόμη νίκη για τον Αγιοφυλλικό

Μια ακόμη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Αγιοφυλλικός κερδίζοντας στο γήπεδο του τη Σαρακίνα με σκορ 2-0 και παρέμεινε κοντά στους πρώτους του βαθμολογικού πίνακα.

0 354

Οι παίχτες του Γιαννη Κεφου άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6 λεπτό με τον Μέμτσα Ζ. ο οποίος είχε αρκετές καλές φάσεις για να πετύχει κάποιο τέρμα ακόμα, που όμως δεν τα κατάφερε  τελειώνοντας έτσι το ημίχρονο 1-0.

Το 2 ημίχρονο ήταν ένα παιχνίδι κέντρου, με τον Αγιοφυλλικο να πετυχαίνει σε μια οργανωμένη επίθεση άλλο ένα γκολ με σουτ του Μανωλη Δ.στο 80. Αξίζει παντως να σημειωθεί ότι η Σαρακινα αγωνιζόταν με 10 παίχτες σε όλο το 2 ημίχρονο.