Μια ακόμη νίκη για τα Μετέωρα

Με σκορ 4 – 0 κέρδισε η ομάδα των Μετεώρων την Αναγέννηση Τρικάλων το απόγευμα του Σαββάτου στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμπάκας "Βασίλης Καρακίτσιος". Η ομάδα των Μετεώρων σαφώς πολύ πιο ανώτερη έδειξε τις διαθέσεις της από την αρχή του αγώνα όταν ο Γιώργος Μάτος έβαλε το πρώτο γκολ στο 18′.

0 441

Με σκορ 4 – 0 κέρδισε η ομάδα των Μετεώρων την Αναγέννηση Τρικάλων το απόγευμα του Σαββάτου στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμπάκας "Βασίλης Καρακίτσιος". Η ομάδα των Μετεώρων σαφώς πολύ πιο ανώτερη έδειξε τις διαθέσεις της από την αρχή του αγώνα όταν ο Γιώργος Μάτος έβαλε το πρώτο γκολ στο 18′. Στη συνέχεια ο Γκαρνάρας έκανε το 2 – 0 στο 36′ και το πρώτο ημίχρονο έληξε με 3 – 0 μετά από γκολ του Χαϊταλή. Στην αρχή του  δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα των Μετεώρων πέτυχε το 4ο γκολ της 4ης αγωνιστικής. Το επόμενο παιχνίδι για τα Μετέωρα είναι με τον Κόζιακα που δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα φέτος δίνοντας έτσι τους 3 βαθμούς στην Καλαμπακιώτικη ομάδα. Ενδιαφέρον αποτελεί στην ερχόμενη 5η αγωνιστική ο αγώνας Φαρκαδόνα – Γενέσι μιας και οι δυο ομάδες μαζί με τα Μετέωρα βρίσκονται ισόβαθμες στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Με αρκετά χαμηλή θερμοκρασία οι φίλαθλοι των Μετεώρων παρακολούθησαν τον αγώνα Μετέωρα – Αναγέννηση Τρικάλων.