Με το δεξί έκανε ποδαρικό στο πρωτάθλημα η Δόξα Διάβας

Στην αυλαία του πρωταθλήματος της Α1 Ερασιτεχνικής και συγκεκριμένα στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων , η γηπεδούχος ομάδα αντιμετώπισε τη Δόξα Διάβας σε ένα παιχνίδι δυνατό , που είχε 3 γκολ , μία αποβολή και την αγωνία στο κατακόρυφο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Οικονόμου.

0 252

Στην αυλαία του πρωταθλήματος της Α1 Ερασιτεχνικής και συγκεκριμένα στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων , η γηπεδούχος ομάδα αντιμετώπισε τη Δόξα Διάβας σε ένα παιχνίδι δυνατό , που είχε 3 γκολ , μία αποβολή και την αγωνία στο κατακόρυφο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Οικονόμου . Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου αλλά μία αυστηρή αποβολή του Αβραμόπουλου στο 42 άλλαξε τη ροή του αγώνα . Στην επανάληψη , οι των Αγίων Αποστόλων προσπάθησαν μάλλον ανορθόδοξα να πιέσουν τους Διαβήτες , αλλά οι παίχτες του Γρηγόρη Ζαρκάδα ήταν πολύ δυνατοί και συγκεντρωμένοι κρατώντας σχετικά εύκολα τη νίκη .

Τα γκολ :

12΄ (0-1) : Ο Βασίλης Δημούσης με δυνατό σουτ ανοίγει το σκορ μετά από έξοχη ασίστ του Γιώργου Β. Ζαλαβρά .

49΄ (1-1) : Ο Νταούλας σουτάρει , η μπάλα φέρνει το ματς στα ίσα με ωραίο σουτ από δεξιά και αφού πρώτα η μπάλα βρήκε το δοκάρι του Κωτούλα και κατέληξε στα δίχτυα .

59΄ (1-2) : Στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα ο Παναγιώτης Αναστογιάννης πλασάρει εύστοχα τον Κάβουρα και γράφει το τελικό 1-2 .

• Άγιοι Απόστολοι : Κάβουρας Β , Νταούλας , Αλεστάς , Κουτσοδήμος , Βράντζας Γ , Βράντζας Ν , Καραγεώργος Απ , Μανώλης , Λολός , Καραγεώργος Κ , Κάβουρας Ε .
  • Διάβα : Κωτούλας , Στεφόπουλος Δ , Γιάννης (62’ Μπλούτσος) , Καλτσούδας , Μποτίνας , Ζαλαβράς Β. Γ , Ζαλαβράς Κ. Γ , Λίτσιος (57’ Αναστογιάννης) , Αβραμόπουλος , Δημούσης (74’ Παπανικολάου) , Καψάλης .