Θεόπετρα – Αγιοφυλλικός 1 – 2 για το κύπελο

Στο 4′ ο Ντίνας έδωσε το προβάδισμα στον Αγιοφυλλικό όπου και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο . Στο 2ʼ ημίχρονο η ομάδα τις Θεόπετρας ισοφάρισε το σκορ σε 1-1 στο 57ʼ αλλά τον τελευταίο λόγο τον είχε ο Αγιοφυλλικός και στο 82ʼ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με το Μησιάρη γράφοντας το τελικό 1-2.

0 346

Στο 4′ ο Ντίνας έδωσε το προβάδισμα στον Αγιοφυλλικό όπου και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο . Στο 2ʼ ημίχρονο η ομάδα τις Θεόπετρας ισοφάρισε το σκορ σε 1-1στο 57ʼαλλά τον τελευταίο λόγο τον είχε ο Αγιοφυλλικός και στο 82ʼ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με το Μησιαρη γράφοντας το τελικό 1-2.

Ικανοποιημένος από την πρόκριση της ομάδος του παρουσιάστηκε ο Γιάννης Κέφος: «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για τη νίκη Έγινε καλό παιχνίδι ανάμεσα σε δυο ομάδες που η κατηγορία στην οποία αγωνίζονται τις αδικεί. Όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι ήταν θέμα ποια ομάδα θα σκοράρει για να αποβάλει το άγχος. Ευτυχήσαμε να προηγηθούμε στο σκορ, και λόγω της θέλησης των ποδοσφαιριστών μου στο β’ ημίχρονο, καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη . Είχαν ευκαιρίες και οι δυο, αλλά πιστεύω η ομάδα μου είχε περισσότερες και είχε και περισσότερο πάθος για την νίκη. Πιστεύω σʼ αυτή την ομάδα γιατί αυτή η ομάδα έχει πολλές δυνατότητες, είμαι πολύ τυχερός που έχω στην ομάδα μου παίχτες όπως ο Ψαρής Χρ. που σήμερα πραγματικά ήταν ο ηγέτης της ομάδος μαζί με τον τερματοφύλακα Καλτσά Κ. ο όποιος πραγματικά σήμερα πραγματοποιώντας μια από της καλύτερες εμφανίσεις του κατέβασε τα <<ρολά>> και ειχε μεγάλη συμμετοχή στη νίκη τις ομάδας. Αυτός ο αγώνας είναι ένα μάθημα για μας ώστε να καταλάβουμε ότι δεν υπάρχουν εύκολα ή δύσκολα παιχνίδια. Θα μας βοηθήσει στην συνέχεια προκειμένου να παρουσιαζόμαστε ακόμη πιο σοβαροί όπου και αν αγωνιζόμαστε».