«Εξάσφαιρα» Μετέωρα – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Επίδειξη δύναμης έκαναν τα Μετέωρα στον Πυργετό κερδίζοντας τους «κιτρινόμαυρους» με 0-6. Σε κανένα σημείο του παιχνιδιού οι παίκτες του Χρήστου Ιακωβάκη δε μπόρεσαν να προβάλουν αντίσταση στους Καλαμπακιώτες που πατούσαν πολύ καλύτερα στον κακό αγωνιστικό χώρο.

0 205

Επίδειξη δύναμης έκαναν τα Μετέωρα στον Πυργετό κερδίζοντας τους «κιτρινόμαυρους» με 0-6. Σε κανένα σημείο του παιχνιδιού οι παίκτες του Χρήστου Ιακωβάκη δε μπόρεσαν να προβάλουν αντίσταση στους Καλαμπακιώτες που πατούσαν πολύ καλύτερα στον κακό αγωνιστικό χώρο. Το σκορ άνοιξε στο 12’ ο Γκαρνάρας με πλασε, μετά από φάουλ του Καραϊσκου. Οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 32ο λεπτό όταν ο Γκαρνάρας μπήκε στην περιοχή, γύρισε στον Κεραμά και αυτός πλάσαρε για το 0-2. Λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο, στο 41ο λεπτό ο Γραβάνης άλλαξε με τον Κεραμά και ο τελευταίος έκανε το 0-3. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 58’ ο Χαϊταλής, έκανε μια σέντρα σουτ, η μπάλα κόντραρε στα πόδια αμυντικών και κατέληξε στα δίχτυα Το 0-5 έγινε στο 60’ με τον Γκαρνάρα να ανοίγει στον Λέκκα και ο νεαρός να πλασάρει εύστοχα ενώ το τελικό 0-6 διαμορφώθηκε στο 75 όταν ο Κεραμάς μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή, ντρίπλαρε και τον Ιακωβάκη και πλάσαρε στο άδειο τέρμα

• Πυργετός : Ιακωβάκης, Παπακώστας Α.,Πισκόϊας, Κοντός, Γιαννακός, Παπακώστας Κ., Αλέξης, Παπαγεωργίου, Σβόλος, Παπαγιάννης, Μπουκουβάλας.
  • Μετεωρα: Βουλκόγκας, Πράπας (70΄Κουβελάς), Μητσιάδης, Γραβάνης, Μανώλης, Σίμος, Χαϊτλής (62΄ Παπαγεωργίου Ν.), Φασούλας( 59΄ Λέκκας) Κεραμάς, Καραϊσκος, Γκαρνάρας.