Δενδροχώρι – Α.Ο Δόξα Διάβας 5 – 3

Ένα καταπληκτικό ματς με αγγλικό σκορ διεξήχθη την Κυριακή στο γήπεδο του Δενδροχωρίου μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Δόξας Διάβας . Το σκορ τα λέει όλα , όσον αφορά το θέαμα του αγώνα . Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ καλά το ματς και ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκαν με 2-0 .

0 304

Ένα καταπληκτικό ματς με αγγλικό σκορ διεξήχθη την Κυριακή στο γήπεδο του Δενδροχωρίου μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Δόξας Διάβας . Το σκορ τα λέει όλα , όσον αφορά το θέαμα του αγώνα . Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ καλά το ματς και ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκαν με 2-0 . Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του ματς , πίεσαν και κατάφεραν να διεκδικούν το ματς μέχρι το τελευταίο λεπτό . Κάπου εκεί έγινε το τελικό 5-3 με τις δύο ομάδες να ανταλλάσουν φιλοφρονήσεις και συγχαρητήρια και τον κόσμο να αποχωρεί από το γήπεδο πολύ ευχαριστημένος από το θέαμα το οποίο απόλαυσε .

Τα γκολ του αγώνα

16΄ 1-0 : Ο Μάμαλης με σουτ ανοίγει το σκορ .

34΄ 2-0 : Ο Παπακώστας με κεραυνό έξω από την περιοχή κάνει το 2-0 .

51΄ 2-1 : Ο Στεφόπουλος (21 γκολ) μετά από έξοχη πάσα του Αβραμόπουλου περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του και μειώνει το σκορ .

56΄ 3-1 : Ο Αλαφοστέργιος δίνει εκ νέου αέρα 2 γκολ για το Δενδροχώρι . 61΄ 3-2: Ο Στεφόπουλος ανατρέπεται και ο κ. Μάμαλης καταλογίζει την εσχάτη των ποινών . Ο Αναστογιάννης το εκτελεί και σημειώνει το 3-2 .

74΄ 4-2 : Σύγχυση στα καρέ της Δόξας και ο Λιατίφης με προβολή γράφει το 4-2 .

76΄ 4-3 : Ο Χλήνος βγαίνει τετατέτ με τον Ζωγράφο έπειτα από ονειρεμένη πάσα του Αβραμόπουλου και μειώνει εκ νέου σε 4-3 .

89΄ 5-4 : Ο Μπάνης κλείνει το σκορ με πλασέ από τη μικρή περιοχή .

Α.Ο. ΔΟΞΑ-ΔΙΑΒΑΣ : Τσιάκαλος Δημήτριος , Κωτούλας Σπύρος , Κόνης Ν. Γεώργιος (52 Ούγγρος Χρήστος) , Τσιάκαλος Σπύρος , Στεφόπουλος Νικόλαος , Κόνης Χρήστος , Αβραμόπουλος Ελευθέριος , Αναστογιάννης Παναγιώτης , Ούγγρος Φώτιος (21 Λίτσιος Κώστας) , Χλήνος Βασίλειος , Ράππας Στέλιος .

ΔΕΝΔΡΟΧΩΡΙ : Ζωγράφος , Σακκάς Α , Παπακώστας Γ (46 Μπάνης Β) , Μπιλιάλης Αθ , Σκόλης Θ , Μπακάλης Β , Σακκάς Μ , Τζέγκας Γ , Αλαφοστέργιος Χρ , Μάμαλης Η , Κωνσταντέλος Ι .