Βραβεύσεις μαθητών από την Νομαρχία

Οι μαθητές που εισήλθαν με τον μεγαλύτερο βαθμό στα ΑΕΙ και ΤΕΙ της χώρας μας, βραβεύτηκαν σε ειδική εκδήλωση που πραγματοποίησε η νομαρχιακή αυτοδιοίκηση Τρικάλων την Τρίτη 30 Δεκεμβρίου του 2008.

0 768

Οι μαθητές που εισήλθαν με τον μεγαλύτερο βαθμό στα ΑΕΙ και ΤΕΙ της χώρας μας, βραβεύτηκαν σε ειδική εκδήλωση που πραγματοποίησε η νομαρχιακή αυτοδιοίκηση Τρικάλων την Τρίτη 30 Δεκεμβρίου του 2008. Οι μαθητές που εισήλθαν με τον μεγαλύτερο βαθμό στα ΑΕΙ και ΤΕΙ της χώρας μας, βραβεύτηκαν σε ειδική εκδήλωση που πραγματοποίησε η νομαρχιακή αυτοδιοίκηση Τρικάλων την Τρίτη 30 Δεκεμβρίου του 2008 στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου Τρικάλων. Η εκδήλωση πραγματοποιείται για 5η συνεχή χρονιά και έγινε παρουσία γονέων, φίλων και συγγενών που βραβεύτηκαν.

Αναλυτικά τα ονόματα των μαθητών που πρώτευσαν στις πανελλήνιες εξετάσεις στο νομό μας και βραβεύτηκαν σε ειδική εκδήλωση της Νομαρχίας Τρικάλων έχουν ως εξής:
Ειδική βράβευση μαθητών που διακρίθηκαν στα μαθηματικά, στη φυσική και την αστρονομία:
– Μπραζιτίκος Σιλουανός ο οποίος πήρε: 1) Εύφημη μνεία στην 48η Ολυμπιάδα Μαθηματικών στο Βιετνάμ το 2007, 2) Χάλκινο μετάλλιο στην 25η Βαλκανιάδα στη FYROM τον Μάιο του 2008, 3) Χάλκινο μετάλλιο στην 49η Ολυμπιάδα Μαθηματικών το 2008 στην Ισπανία.
– Μπραζιτίκος Κων/νος ο οποίος πήρε χάλκινο μετάλλιο στην Βαλκανειάδα Μαθηματικών το 2007 στη Βουλγαρία.
– Λώλας Παναγιώτης ο οποίος πήρε χρυσό μετάλλιο στην Μεσογειάδα Μαθηματικών το 2008 στην Αλβανία.
– Βαλογιάννης Γεώργιος ο οποίος έλαβε εύφημη μνεία στην Ολυμπιάδα Αστρονομίας το 2008 στην Ινδονησία.
– Κατσαδοράκης Αλέξανδρος, ο οποίος διακρίθηκε στο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής και συμμετείχε στην 5άδα στην Εθνική Ομάδα Φυσικής στο Βιετνάμ.
Κατάσταση μαθητών
– Γενικό Λύκειο Οιχαλίας: Ευαγγέλου Ιωάννης, Ζαχοπούλου Χριστίνα, Λίτσιος Κων/νος.
– Γενικό Λύκειο Βαλτινού: Βασδέκη Ιωάννα, Καλαμαρας Κων/νος, Μπακάλης Βασίλειος, Παπακώστας Αθανάσιος, Σταμούλης Ευάγγελος, Τζιωρτζιώτη Ζωή.
– Γενικό Λύκειο Φαρκαδόνας: Κατσαούνη Σωτηρία, Κεραμίδας Αθανάσιος, Μαλέκα Δήμητρα, Μπακλαβά Άννα, Πάτρα Αγλαΐα, Φωκολωρος Χρήστος.
– ΕΠΑΛ Φαρκαδόνας: Τέλλιου Αναστασία, Τσάτσου Φωτεινή.
– Γενικό Λύκειο Πύλης: Γαλάνη Αργυρώ, Θάνος Αχιλλέας, Καραμέτου Αγγελική, Παπαδημητρίου Μάριος, Παπάς Κων/νος, Παππά Δήμητρα, Σιαμπάνη Αικατερίνη, Σταρίδα Δήμητρα, Σταφυλά Δήμητρα, Τζιουβάρας Θεοφάνης, Τσιώλης Γεώργιος.
– ΕΠΑΛ Πύλης: Βελώνη Αντωνία, Θάνος Στέφανος, Τζάνης Βησσαρίων.
Γενικό Λύκειο Καλαμπάκας: Αντωνίου Ευαγγελία, Κοφίτσα Κωνσταντίνα, Ναστογιάννης Δημήτριος, Σγουραλη Ελένη, Σκονδριάννης Δημήτριος.
ΕΠΑΛ Καλαμπάκας: Αργυρόπουλος – Ρακας Δημήτριος, Ζιάκας Ιωάννης, Καραφύλλας Χρήστος, Κόνης Γεώργιος, Σαμορέλης Ευάγγελος.
– 1ο Γενικό Λύκειο Τρικάλων: Αγγελάκη Χριστίνα, Γκούμας Ευάγγελος, Καλαθά Αντιγόνη, Καραγιάννη Φωτεινή, Κατσακιώρη Κρυσταλλία, Μανωλοπουλου Αικατερίνη, Οικονόμου Θεοδώρα, Παπαχαρίση Μαρία, Σέγγης Ιωάννης, Σκαμπαρδώνη Κλεοπάτρα, Σκανδάλου Φωτεινή.
– 2ο Γενικό Λύκειο Τρικάλων: Βούκια Γεωργία, Θώδη Σοφία, Καταραχιά Μιχαέλα, Κατσάνος Δημήτριος, Κόκκαλη Δανάη, Κοτρώτσιος Γεώργιος, Κωνσταντού Ανδρονίκη, Νικογιάννη Μαρία – Τερέζα, Παπαγεωργίου Αικατερίνη, Παπανικολάου Κυριακή, Παπαποστόλου Απόστολος, Παπαποστόλου Μαρία, Σδρένια Παρασκευή, Σωτηρίου Παναγιώτης, Τζιωρτζιώτη Κωνσταντίνα, Τσιακάρας Σταύρος.
– 3ο Γενικό Λύκειο Τρικάλων: Αναστασοπούλου Δήμητρα, Αυγέρης Βασίλειος, Βασιλάκου Φωτεινή, Βασταρούχα Στεργιανή, Βράκα Αλεξάνδρα, Γαντζούλας Σωτήριος, Γκαρτζονίκα Νεφέλη – Ελένη, Γκίκα Ελένη, Γκίνη Ιωάννα, Γούλα Αικατερίνη, Γραβάνης Δημήτριος, Δεμίρη Χαρίκλεια, Δημητρόπουλος Ανδρέας, Ευσταθίου Βασιλική, Ζαντήρης Ιωάννης, Ζάχος Παναγιώτης, Ζησοπούλου Αλεξάνδρα – Χριστίνα, Ζησοπούλου Τριανταφυλλιά, Ζτρίβα Ελευθερία, Καγκελίδου Σοφία, Καναβός Αθανάσιος, Καραγιάννη Αλεξάνδρα – Στυλιανή, Καρανάσιος Χρήστος, Καταραχιά Ιωάννα, Κατσίμπας Φραγκίσκος, Κυριακου Βασιλική, Λιατίφης Γεώργιος, Μπραζιτίκος Σιλουανός, Νάσιου Χριστίνα, Νίκας Χρήστος, Νίκου Ελισσάβετ, Νταούλα Αναστασία, Ντότα Γεωργία, Πάλλας Γεώργιος, Παπαδημητρίου Παύλος, Παππάς Αθανάσιος, Πατσιαούρα Ιουλία, Πίσπας Ιωάννης, Πιτυρίγκας Ευριπίδης, Πλαϊνός Παναγιώτης, Πρεβέντα Γεωργία, Σελιώνη Υπατία, Σκάλιας Αντώνιος, Στασινού Αριστέα – Αργυρούλα, Σφήνα Ελένη – Άννα, Τσέργα Κερασία, Τσιούτσιας Βασίλειος, Τσίπα Μαρία, Χαρίσης Νεκτάριος, Χριστοδουλιας Δημήτριος.
– 4ο Γενικό Λύκειο Τρικάλων «Αλέξανδρος Παπαδιαμάντης»: Αργυρούση Ελένη – Κων/να, Γερογιάννης Σωτήριος, Ζησοπούλου Φιλοθέη, Ζιούτου Καλλιόπη, Θεοχάρη Κλεοπάτρα, Καψάλης Στέφανος, Κουτή Παναγιώτα, Κουτρούκας Βάιος, Κρικέλης Μιχαήλ, Μπαλάφα Κων/να, Μπρέντας Ελευθέριος, Παπαδημητρίου Αικατερίνη, Παπαδημητρίου Αικατερίνη, Παπαναγιώτου Αλέξανδρος, Πουλάκη Στυλιανή, Τζατζαράκης Εμμανουήλ, Τσιλιμίγκα Ελισσάβετ.
– 5ο Γενικό Λύκειο Τρικάλων: Γιαννάκος Ιωάννης, Γκανά Άννα, Δημητρίου Γεώργιος, Οικονόμου Στυλιανή, Παπαστεφάνου Κων/νος, Τσιάκαλου Αγγελική.
– 6ο Γενικό Λύκειο Τρικάλων: Κατσαδωράκης Αλέξανδρος, Μπαράκου Όλγα, Παπαθανασίου Ευγενία, Παπαναστασίου Μάριος.
– 7ο Γενικό Λύκειο Τρικάλων: Βαρσάνη Μυρτώ, Μιχαλάκης Δημήτριος, Μπατόλα Γεωργία.
– Μουσικό Σχολείο Τρικάλων: Λουλέ Κων/να, Μπαλά Ελισάβετ, Παλάτου – Πλεξίδα Χριστίνα, Ρέτος Γεώργιος.
– Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο «Αθηνά»: Βαμπούλα Νίκη, Βαρδούλη Στεφανία, Γελαδάρη Αγγελική, Γιαννέλος Ενρίκος, Γιαννής Θεοδάνης, Γιάτσιος Ιωάννης, Γκουντανα Ευγενία, Ζιώγα Σταματίνα, Ζυγογιάννη Ευαγγελία, Καλκάνη Μαρία, Καραθανάση Στυλιανή, Καρακίτσιου Σταυρούλα, Καρακώστας Γεώργιος, Καραλής Τηλέμαχος, Κασιμιώτη Μελπομένη, Κατσίκας Γεώργιος, Κουβέλα Ελένη, Κουκοράβας Βασίλειος, Κυπριζλής Κων/νος, Κωνσταντίνου Ιωάννα, Κώτση Ευαγγελία, Μανώλια Χρυσάνθη, Μουστάκα – Χριστοδούλου Μαρίνα, Μπάλτου Βασιλική, Μπουφίδη Ελισσάβετ, Μπρέλλα Ευθυμία, Νταλούκας Απόστολος, Νταούλας Αλέξανδρος, Ντέμου Νικολέτα, Ντι Λορέντσο Τζώρτζια Μαρία, Ντίνος Δημήτριος, Παπαζήσης Γεώργιος, Παπανικολάου Γεώργιος, Παπαποστόλου Θωμάς, Πέρκας Χρήστος, Πόρη Αικατερίνη, Σακκάς Νικηφόρος, Σακκάς Παναγιώτης, Σαμαράς Αθανάσιος, Σαράντης Δημ. Στυλιανός, Σαράντης Μιχ. Στυλιανός, Σκούτας Νικόλαος, Σκρέτα Αικατερίνη, Τζίκου Ιωάννα, Τσαγκάρη Ευδοκία, Τσουρβάκα Πολυξένη.
– Εσπερινό Γενικό Λύκειο Τρικάλων: Αθανασίου Θεοδοσία, Κατσαρού Ανθούλα, Μπαρτολότα Βασιλική – Μαρία, Μποζοβίτη Θεσσαλία, Χορνόβα Ευανθία.
– 1ο Εσπερινό ΤΕΕ – ΕΠΑΛ Τρικάλων: Ζυγολάνης Ιωάννης, Κακκέας Μάρκος, Κίσσα Αγορίτσα, Κωστοπούλου Αικατερίνη, Λιούρας Βασίλειος, Λουλές Ευάγγελος, Μαγειρία Αικατερίνη, Μαγιάκος Γεώργιος, Τσαρουχά Ουρανία, Τσαφίτσα Μαριέτα, Τσέκα Γεωργία.
– 1ο ΕΠΑΛ – ΤΕΕ Τρικάλων: Μιχαλάκη Νίκη, Μούτος Σωτήριος, Μπαζούκης Παναγιώτης, Πέτρου Κων/νος, Πλακιάς Δημήτριος, Τσότσολας Δημήτριος.
– 2ο ΕΠΑΛ Τρικάλων: Αργύρης Κων/νος, Θωμά Μαριάνα, Κούκλας Νικόλαος, Νταφέκης Ιάσων, Παπαγεωργίου Νικολέτα, Σατρατζέμης Αργύριος, Σιαφάκα Μαρία.
– 4ο ΤΕΕ – ΕΠΑΣ Τρικάλων: Αλεξάντροβα Αλιόνα, Βάτσια Μαριάνθη, Γάτσιου Παναγιώτα, Γιαννακάκου Αγλαΐα, Ζαμπράκα Δήμητρα, Ζήκα Ελένη, Καραγιώργου Μαγδαληνή, Κιόρρι Εκλοντιάνα, Κουσμίδη Χριστίνα, Κρομμύδα Ελένη – Σοφία, Μίσιου Ευδοξία, Μουταλη Αρετή, Μπουτσιμέα Μαρία, Νταβάρα Μαρία, Ντέρτου Βασιλική, Παπαδημητρίου Λεμονιά, Παπακωνσταντίνου Όλγα, Παπασπύρου Μαρία, Πούλιου Βασιλική, Σταμούλη Δήμητρα, Σταυράκη Αλίκη, Τασούλα Γεωργία, Τεντολούρη Σπυριδούλα, Τζουβάρα Βασιλική, Τρέλλη Χρυσούλα, Χρηστάκου Ευαγγελία.

Τα ονόματα των επιτυχόντων είναι παρμένα από την εφημερίδα Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

 

Φωτογραφία από την βράβευση των μαθητών.


 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Αφήστε μια απάντηση

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί.